Szczycąc się swoim poparciem dla działań podejmowanych w trosce o ekologię i zrównoważony rozwój, firma CERTINA uczestniczy w działaniach STC i zapewnia wsparcie w zakrojonych na szeroką skalę, przeprowadzanych w Stanach Zjednoczonych i za granicą, programach ochrony, rozwoju świadomości i edukacji.

Sea Turtle Conservancy to zlokalizowana na Florydzie organizacja od 1959 roku zajmująca się ochroną żółwi morskich. W tym samym 1959 roku, w Europie wprowadzono system Certina DS Concept. Opracowanie systemu DS Concept pozwoliło współczesnej sztuce zegarmistrzowskiej osiągać nowe poziomy niezawodności, wytrzymałości i precyzji. System ten do dziś stosowany jest w każdym zegarku marki Certina. Nawiązanie do symbolu żółwia było więc oczywiste – i jest oczywiste do dziś. W tym kontekście, idea współpracy z organizacją Sea Turtle Conservancy powstała niemal instynktownie.

W 60 lat można dokonać bardzo wiele: Organizacja Sea Turtle Conservancy została powołana w roku 1959 w celu ochrony żółwi morskich – w tym samym roku Certina świętowała premierę systemu DS Concept i reprezentującego go symbolu żółwia. Szwajcarski producent zegarków postanowił uczcić podwójny jubileusz, wprowadzając na rynek zegarek dedykowany w całości tym zdumiewającym morskim stworzeniom. Prawdziwy zegarek dla nurków, DS Action Diver, przygotowany z okazji 60. urodzin Sea Turtle Conservancy, bez trudu spełnia wszystkie wymogi normy ISO 6425. Utrzymany jest w kolorystyce organizacji roztaczającej opiekę nad żółwiami (Certina z dumą wspiera jej działalność), a na deklu zamieszczono jej logo – również symbol żółwia. Zegarek posiada niezwykłe, specjalne opakowanie. Ponadto część dochodów ze sprzedaży każdego zegarka zostanie przekazana organizacji Sea Turtle Conservancy w ramach wsparcia jej niesłychanie ważnej działalności na rzecz ochrony żółwi morskich oraz ich siedlisk.

Zegarek DS Action Diver z okazji 60. urodzin Sea Turtle Conservancy nawiązuje do dwóch głównych cech wyróżniających markę Certina: wyjątkowej wytrzymałości i symbolu żółwia. Dzięki jednokierunkowej, obrotowej lunecie, grubej powłoce Super-LumiNova®, zakręcanej koronce, zakręcanemu deklowi i wodoszczelności na głębokości do 300 metrów, model ten bez trudu spełnia wymogi normy ISO 6425 określającej parametry zegarków dla nurków. Zegarek jest zasilany przez automatyczny mechanizm Powermatic 80 z rezerwą chodu do 80 godzin, zamontowany w kopercie o średnicy 43 mm ze stali szlachetnej. Datownik został umieszczony na godzinie 3:00, na czarnej tarczy. Czarny, gumowy pasek z zapięciem zatrzaskowym, dwoma przyciskami i przedłużeniem nurkowym sprawdzi się idealnie zarówno na lądzie, jak i pod wodą.