1. Około godziny 8 rano na terenie hali odlotów doszło do dwóch eksplozji
   
 2. Kolejna nastąpiła po około godzinie na stacji metra Maelbeek, w pobliżu cetrum miasta i siedziby Komisji Europejskiej. 
   
 3. Metro zostało natychmiast ewakuowane, a pasażerowie przeprowadzeni po podziemnych torach do pobliskiej stacji Schuman. 
   
 4. Na lotnisku zginęło 13 osób. W metrze zginęło 20 osób. Około 200 osób zostało rannych.
   
 5. Zamknięto granice między Belgią a Francją, trwa obława na podejrzanych o udział w organizacji zamachu. W samej Brukseli nie działa komunikacja miejska.
   
 6. W południe na konferencji prasowej premier Belgii Charles Michel zaapelował o solidarność i spokój. Dodał, że wsród ofiar zamachów byli także cudzoziemcy. Przyznał, że władze od dłuższego czasu obawiały się tego typu zamachów.
   
 7. Prokuratura belgijska potwierdziła, że za zamachami stali terroryści samobójcy. Trwa oficjalne śledztwo, które ma ustalić kto przygotował bomby oraz szkolił i wspierał terrorystów. 
   
 8. Uczniowie mają pozostać w szkołach do końca dnia - podaje belgijskie Biuro Zarządzania Kryzysowego. 
   
 9. Polski MSZ w oficjalnym komunikacie podaje, że w wyniku wydarzeń rannych zostało trzech obywateli Polski. Trafili do szpitala. Osoby niepokojące się o bliskich mogą dzwonić do polskiej ambasady w Brukseli: nformacje do polskiej ambasady w Brukseli: +32 2 780 45 00
   
 10. Do zamachów przyznało się ISIS.

 


 

Trwa głosowanie w plebiscycie nagród Travelery 2016! Zobacz filmy, poznaj podróżników, wybierz najciekawszą podróż i zagłosuj!