Koreańska szamanka odprawi rytuał nad brzegiem Odry, lamowie tybetańscy posypią piaskową mandalę w intencji pokoju, kobiety pustyni z plemienia Tuaregów zagrają na świętych instrumentach imzad.

W programie wydarzenia znajdzie się także Zikr, czyli modlitwa czeczeńskich kobiet z gór Kaukazu, w której mogą uczestniczyć jedynie kobiety. Tegoroczna edycja będzie także bogata w elementy polskie, reprezentowane przez Teatr Zar i Teatr Pieśni Kozła, wystawę przygotowaną przez Zakład Narodowy im. Ossolinskich oraz przedstawienie Makbeta w wykonaniu więźniów z Kłodzka.

Po raz pierwszy w pięcioletniej historii festiwalu jednym z jego nurtów będzie projekt Brave Kids, w trakcie którego wystąpią dziecięce grupy pochodzące z miejsc szczególnie dotkniętych konfliktami zbrojnymi i problemami społecznymi: Ugandy, Ruandy i Nepalu. Osobnym wydarzeniem będzie także pięciodniowy cykl filmowy, w trakcie którego zostanie zaprezentowanych 30 dokumentów z całego świata. Podczas festiwalu będą się odbywać także wystawy, warsztaty oraz spotkania z artystami.

Festiwal odbędzie się w 3-11 lipca we Wrocławiu. Informacje dotyczące festiwalu oraz zakupu biletów można znaleźć na stronie www.bravefestival.pl