W lipcu we Wrocławiu obejrzymy spektakle i obrzędy, których trudno szukać w innym miejscu w Polsce. Zobacz je wszystkie. Ceny już od 10 zł. Wejściówki do kupienia w Empiku, sieci Ticketpro i za pośrednictwem strony festiwalu.

Ewenement wykraczający poza granice Polski. Brave Festival na początku lipca ściąga do Wrocławia artystów, którzy często nigdy wcześniej nie prezentowali się w naszym kraju. Przedstawiamy pięć wybranych wydarzeń, których w tym roku nie można przegapić. Bilety w sprzedaży.

1.    Indyjska muzyka do niemego filmowego hitu z lat 20
Tegoroczny Brave zacznie się od Przeglądu Filmowego Brave Festival. 4 lipca zainauguruje go pokaz niemego filmu Franza Ostena i Himanshu Rai z 1925 roku
- „Światło Azji”. Opowiada o życiu księcia Gautamy, człowieka, który stał się Buddą. Seansowi będzie towarzyszyła muzyka wykonywana na żywo przez indyjski zespół Divana Ensemble, który specjalnie na występ przyjedzie do Wrocławia.
- Film wprowadzi nas w temat przewodni Brave Festival, to jest „Święte ciało”. Będzie
 to także jedno z najciekawszych wydarzeń tegorocznego festiwalu – mówi Marek Mieleszko, manager programowy Przeglądu Filmowego Brave Festival.
*4 lipca 2014 r., godz. 19:30, Dolnośląskie Centrum Filmowe, wstęp: 30, 40 zł.

2.    Najodważniejsze dzieciaki świata w akcji
W tym roku w ramach projektu Brave Kids przyleci do Polski ponad 100 młodych przedstawicieli różnych kultur i narodowości. Młodzi artyści przedstawią swoją tradycję i stworzą razem finałowy występ, wciągając w międzykulturowy dialog publiczność.
- Uczestniczące w programie dzieci często mierzą się z problemami społecznymi, konfliktami, ubóstwem czy izolacją. Ale te dzieciaki są silne i odważne. Projekt Brave Kids oddaje im głos i otwiera na sztukę oraz międzykulturowy dialog - warto zobaczyć  je razem na scenie - mówi Karol Gołaj, producent wykonawczy Brave Kids.
*11 lipca 2014 r., godz. 18:00, Teatr Polski we Wrocławiu, wstęp: 25**/30zł (parter), 20**/25zł (I piętro
- amfiteatr), 10*/10zł (II piętro - balkon) ** Ceny w przedsprzedaży, obowiązują od 19 maja do 3 lipca.

3.    Kapłan Voodoo tańczy

Brave Festival to często jedyna możliwość, żeby zobaczyć niezwykłych artystów i ich kulturę w Polsce. W tym roku jednym z najważniejszych wydarzeń będzie przyjazd uznanego w świecie choreografa, a równocześnie kapłana Voodoo – Koffi Kôkô.
Z połączenia animistycznych rytuałów Beninu, skąd pochodzi artysta, oraz współczesnego tańca powstała niezwykła technika. W czasie spektaklu czuć atmosferę rytuału.
- Artysta mówi, że w czasie tańca wprowadza siebie w stan nadświadomości, jakby był w posiadaniu jakiejś energii. Inaczej mówiąc, wpada w trans. Jego spektakl robi niesamowite wrażenie – mówi Marek Mieleszko, producent wykonawczy  Brave Festival
W lipcu we Wrocławiu zobaczymy jeden z najnowszych spektakli Koffi Kôkô - „Mroczne piękno”.
*12 lipca 2014 r., godz. 20:00, 13 lipca 2014 r., godz. 18:30, Impart, wstęp: 30, 40, 50 zł.

4.    Mudijettu – bogini płodności walczy z demonem
Tradycja mudijettu narodziła się w IX wieku, a w 2010 roku została wpisana na listę światowego niematerialnego dziedzictwa ludzkości UNESCO. To rytualny spektakl tańca, który bazuje na niezwykle precyzyjnych ruchach ciała i pracy z rytmem. Artyści przedstawiają walkę pomiędzy boginią Bhadrakali – symbolem sił witalnych, płodności
i urodzaju – i demonem Dariką. Wrażenia potęgują zjawiskowe stroje i maski, w które ubierają się aktorzy. Mudijettu rzadko można podziwiać poza indyjskimi świątyniami. Podobnie jak w przypadku występu Koffi Kôkô, Brave Festival będzie jedyną okazją, żeby zobaczyć tę wielowiekową tradycję w Polsce.
*14 lipca 2014 r., godz. 21:30, 16 lipca 2014 r., godz. 21:30, scena plenerowa – Bastion Ceglarski przy Promenadzie Staromiejskiej, wstęp: 30, 40 zł.

5.    Mistrzyni hinduskiego tańca uczy

Obok filmów i spektakli zaplanowano artystyczne konfrontacje, a także warsztaty, które są okazją do osobistego kontaktu z artystami Brave Festival. Spotkania są skierowane zarówno do profesjonalistów, jak i amatorów. Jedne z najciekawszych poprowadzi mistrzyni hinduskiego tańca Bharatanatjam – Rama Vaidyanathan.
Wielokrotnie nagradzana artystka jest ceniona za unikalny styl, który czerpie z bogatej tradycji Bharatanatjam. Taniec łączy styl rytmiczny i ekspresyjny oraz opowiada za pomocą symbolicznych gestów historię. Rama Vaidyanathan przyjedzie do Wrocławia z córką, z którą wystąpi na scenie i poprowadzi warsztaty.

*Zajęcia dla wszystkich zainteresowanych: 16 lipca 2014 r., godz. 13.00 – 15.00, koszt udziału: 20 zł
Zajęcia dla osób z doświadczeniem tanecznym: 17 lipca 2014 r., godz. 10.00 – 12.00, koszt udziału: 40 zł
Zapisy na: warsztaty.rama@bravefestival.pl, PWST.

10. edycja Brave Festival odbędzie się w dniach 4-17 lipca 2014r.
we Wrocławiu.