Boom Festival odbywa się w malowniczo położonej miejscowości nad jeziorem Nova w pobliżu granicy z Hiszpanią. Jest to jedna z największych imprez w Portugalii, trwająca siedem dni i odbywająca się co dwa lata. I nie byłoby w tym festiwalu niczego nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że każda edycja jest zupełnie darmowa dla 1500 mieszkańców wybranego przez organizatorów kraju. W tym roku padło na Polskę!

Wymagana była jednak wcześniejsza rejestracja poprzez wysłanie e-maila z żądanymi informacjami na adres boom@chillimafia.com, po czym w odpowiedzi otrzymywaliśmy bilet upoważniający nas do wstępu za okazaniem dowodu osobistego potwierdzającego obywatelstwo.

Festiwal ten to nie tylko koncerty niemal 800 artystów, ale także liczne wydarzenia kulturalne, wystawy artystyczne czy występy teatrów ulicznych. Ponadto uczestnicy mogą brać udział w panelach dyskusyjnych, wykładach, a w ramach relaksu medytować na zajęciach z jogi. Przesłaniem organizatorów jest wdrażanie wartości kulturowych poprzez integrację osób różnych narodowości oraz w różnym wieku, zapewniając im przy tym mnóstwo rozrywki.