Wizz Air, największy niskokosztowy przewoźnik w Europie Środkowo-Wschodniej* świętuje 10. rocznicę pierwszego lotu w Polsce z Katowic do Londynu Luton, który miał miejsce 19 Maja 2004 r. Linie lotnicze Wizz Air zostały założone po to, aby umożliwić mieszkańcom Europy Środkowo-Wschodniej swobodne podróżowanie w jeszcze bardziej przystępnych cenach. Do końca 2013 r., z usług przewoźnika skorzystało przeszło 69 mln pasażerów. Obecna siatka połączeń to 300 tras i 96 lokalizacji w 35 krajach. W roku fiskalnym 2014, Wizz Air przewiózł blisko 13,9 mln pasażerów i jest gotów na przyjęcie kolejnych, na pokładach swoich samolotów w następnych latach.

Stale poszukując możliwości rozwoju swojej oferty, Wizz Air ma nadzieję na zbudowanie swojego sukcesu poprzez rozwijanie nowych możliwości w krajach, w których już funkcjonuje oraz otwieranie się na nowe rynki, które przez lata były często zaniedbywane przez niskokosztowych przewoźników.
 
Aby podkreślić tę specjalną okazję i pokazać swoją wdzięczność dla wszystkich klientów, Wizz Air rozdaje co drugi bilet za darmo na rezerwacjach dokonanych na jakiejkolwiek trasie dziś do północy na wizzair.com.**

Prezes Wizz Air, Jόzsef Váradi powiedział: “Jestem niezwykle dumny z tego, że świętujemy dziś tak ważną rocznicę. Ten dzień to efekt ostatnich 10 lat ciężkiej pracy zespołu profesjonalistów Wizz Air. Te 10 lat to okres szybkiego wzrostu, stałego wdrażania innowacji, dawania naszym pasażerom swobody podróżowania i doświadczania nowych przeżyć oraz możliwości. Wraz z wejściem w kolejną dekadę naszej działalności, chcemy zapewnić, że nadal będziemy stawiać wyzwanie naszym konkurentom, oferując jeszcze bardziej atrakcyjne oferty i doskonałą obsługę klienta. Dziś chciałbym podziękować wszystkim naszym pasażerom za ich lojalność oraz to, że są częścią tej niezwykłej podróży z Wizz Air”

*Źródło: Innovata, na podstawie planowanej zdolności do przewozu pasażerów za rok zakończony 31 marca 2014 r .(„FY 2014”). 1. Europa Środkowa-Wschodnia traktowana jest jako region składający się z takich państw, jak: Albania, Białoruś, Bośnia i Hercegowina, Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Estonia, Węgry, Kosowo, Łotwa, Litwa, Macedonia, Mołdawia, Czarnogóra, Polska, Rumunia, Rosja, Serbia, Słowacja, Słowenia i Ukraina.

**Oferta ważna przy zakupie 2 lub więcej miejsc w tym samym czasie, w ramach jednej rezerwacji na ten sam lot oferowany przez Wizz Air Hungary Ltd. (W6).  Jedno z dwóch zakupionych miejsc będzie gratis, przy czym maksymalna liczba darmowych miejsc na jedną rezerwację to 5. Darmowy bilet nie zostanie obciążony podatkami oraz innymi nieopcjonalnymi kosztami, jak również opłatą za mały bagaż podręczny  (rozmiary maksymalne: 42*32*25) (ale z wyłączeniem opłat administracyjnych). Koszty administracyjne należy uiścić za każde darmowe miejsce. Duży bagaż podręczny oraz każdy nadany bagaż wymagają dodatkowej opłaty. Dodatkowe usługi i produkty nie wchodzą w skład oferty i należy za nie płacić osobno.. Zakupione bilety muszą zostać wykorzystane razem i nie mogą zostać pojedynczo anulowane. Rezerwacje grupowe (powyżej 10 pasażerów) są wyłączone z promocji. Liczba miejsc dostępnych w ofercie jest ograniczona.