Idealnie wyznaczone trasy narciarskie, ośnieżone zbocza i pewne śniegowo warunki narciarskie na lodowcach. W Austrii, która jest istnym rajem dla zwolenników białego szaleństwa wszyscy znajdą jakąś rzecz stworzoną dla siebie. Nieważne czy preferujesz jedną czy dwie deski, czy dopiero stawiasz pierwsze kroki, czy jesteś zawodowcem: gwarancja kapitalnej zapawy podczas zimowego wypoczynku jest stuprocentowa!

Austria wypoczynkiem zimowym stoi. Do wyboru jest wiele regionów, które permanentnie oferują udane zimowe wakacje. Takim regionem jest Karyntia, która słynie nie tylko z fantastycznie przygotowanych tras narciarskich, ale również jej znakiem rozpoznawczym jest możliwość jazdy poza oficjalnymi trasami. Poza tym Karyntia to ponad 200 jezior, a więc śmiało można tam organizować długie piesze wędrówki, biegi narciarskie i jazdę na łyżwach.

Drugim miejscem wartym uwagi jest Tyrol wschodni, słoneczny i bardzo gościnny. Słynny z długich tras narciarskich oraz fantastycznych scenerii, w której można urządzać wielokilometrowe piesze wyprawy.

Można również zdecydować się na wyjazd do Kraju Salzburskiego, a konkretnie do położnych tam Zell AM See oraz Kaprun. Tam właśnie znajduje się słynny lodowiec Kitzsteinhorn, gdzie zawsze można liczyć na wyborowe warunki do zjeżdżania na nartach.

Za to w Styrii znajdziecie owiane sławą Schladming oraz Dachstein-Tauern – słynne tereny, na których rozgrywane są zawody Pucharu Świata.

Mówiąc o Austrii nie można zapomnieć o Tyrolu, który jest bijącym sercem całych Alp. To właśnie tu znajduje się słynny Kitzbühel, który gwarantuje udany zimowy wypoczynek.

Jeśli marzysz o wspaniałym krajobrazie i urokliwych wioskach, koniecznie odwiedź Vorarlberg. Tamtejsze trasy narciarskie są tak skonstruowane, że dają znakomity widok na górski krajobraz.

Tylko od ciebie zależy, który region Austrii wyda ci się najbardziej atrakcyjny i gdzie w rezultacie pojedziesz na zimowy wypoczynek. Pamiętaj jednak, że warto przy okazji wyjazdu zimowego skorzystać ze zniżek, które oferuje www.snowtrex.pl. Dzięki temu twój wyjazd będzie podwójnie udany – ze względu na fantastyczną aurę oraz realne oszczędności.