Ubud jest doskonale przygotowane na odwiedziny podróżnych z najróżniejszych części świata. Prężnie działają i rozwijają się liczne hotele i resorty. Ciekawym punktem na mapie Ubud jest K Club Ubud, pięciogwiazdkowy ośrodek wypoczynkowy, położony wśród najważniejszych miejsc na Bali oraz otoczony balijską przyrodą. Resort doskonale się sprawdzi jako punkt, z którego można wyprawiać się na lepsze poznanie wyspy.  

Śladami świątyń, ryżu i małp, czyli atrakcje-wizytówki na Bali

W wyobraźni podróżników Bali posiada cały zestaw charakterystycznych atrakcji, które koniecznie trzeba zobaczyć podczas pobytu na indonezyjskiej wyspie. Jednym z takich miejsc jest niezwykły kompleks parkowy – Małpi Las (Monkey Forest). W otoczeniu egzotycznej przyrody i hinduistycznych świątyń możemy spotkać i z bliska podziwiać makaki. Należy jednak uważać, ponieważ te śmiałe i ciekawskie zwierzęta potrafią z łatwością przywłaszczyć sobie okulary, jedzenie lub aparat, które goście wnoszą na teren parku. 

Balijska flora jest równie ciekawa jak fauna. Jej szczególnym okazem są tarasy ryżowe. Malownicze „schodki” tworzą piękny krajobraz i zachęcają gości do spacerowania oraz uwieczniania widoku na zdjęciach. Indonezja jest trzecim największym producentem ryżu na świecie, więc zjawiskowe tarasy ryżowe można spotkać w wielu miejscach na wyspie. 

Bali to również miejsce usiane świątyniami. Chyba nie sposób spędzić tam wakacje i chociażby przypadkiem nie trafić na jedną z nich. Najważniejszym miejscem kultu na wyspie jest Pura Besakih, wzniesiona na zboczu wulkanu Agung. Kompleks świątynny może się okazać doskonałym miejscem dla duchowego wypoczynku i lepszego poznania balijskiej wiary i kultury. 

Gdzie odpocząć po dniu pełnym wrażeń? – komfortowe resorty na wyspie

Po intensywnym zwiedzaniu nie ma nic lepszego niż powrót do wygodnego i przyjaznego miejsca. Warto takiego poszukać zanim wyprawimy się na Bali. Jeśli zależy wam na doskonałej lokalizacji i wysokim standardzie, to warto zastanowić się nad wyborem K Club Ubud. Z tego punktu bez problemu dotrzecie do wybranych atrakcji. Pomocne będzie wynajęcie samochodu lub skutera. Dojazd do tarasów ryżowych Tegallalang zajmuje zaledwie 5 minut. W okolicy znajdują się również liczne świątynie – do Pura Tirta Empul czy Kuil Kahyangan Agung dojedziemy w niecałe 15 minut. Bardzo blisko są także wodospady oraz specjalne punkty widokowe, gdzie można uchwycić fenomenalne kadry. 

K Club Ubud oferuje klimatyzowane pokoje z prywatnym dostępem do łazienki i tarasu. Urządzone są w jasny i przestronny sposób; drewniane akcenty dodają miejscu kameralności. W ośrodku znajduje się basen (wraz z barem), restauracja (serwująca m.in. dania kuchni azjatyckiej), spa, strefa wellness oraz centrum odnowy biologicznej. Można uczestniczyć w zajęciach fitness lub jogi. Pełen relaks zapewnią profesjonalne masaże. Zaplecze rekreacyjne oferuje gościom piesze lub rowerowe wycieczki. Z kolei wieczorami można się rozerwać w Kabana Jungle Club, gdzie najlepszą muzykę i doskonałą zabawę zapewnia DJ. Na amatorów sztuki kulinarnej czeka sprzęt do grillowania – możesz przygotować ulubione dania tak, jak lubisz najbardziej. Goście mają również do dyspozycji ogród wyposażony w wygodne meble ogrodowe. 

Bali zaprasza!

Jeśli szukacie miejsca na wymarzone wakacje, to Bali może okazać się strzałem w dziesiątkę! Wyspa pokazuje dwa oblicza. Jedno charakteryzuje się tajemniczymi świątyniami, dziewiczą przyrodą i zapierającymi dech w piersiach krajobrazami, stworzonymi przez samą naturę. Drugie to prężnie rozwijające się centrum kultury i rozrywki, ze szczególnym uwzględnieniem infrastruktury turystycznej. Podróżni mają szansę poznać obydwa charaktery wyspy i dzięki temu w pełni poznać jej niezwykłość. Możesz zostać jednym lub jedną z nich!

Karolina Kowalewska
Link do strony hotelu: https://kclububud.com/