To już tradycja, że w tym wyjątkowym okresie na pokładach Lufthansy króluje pieczona gęś w ziołach na czerwonej kapuście z kopytkami. Danie jest serwowane w klasie pierwszej i biznes na trasach międzykontynentalnych. Przewiduje się, że w listopadzie i grudniu zostanie podanych 112,000 porcji tego przysmaku. Tegoroczną nowością jest kulinarny jarmark bożonarodzeniowy: pasażerowie podróżujący w klasie pierwszej na wybranych trasach z Niemiec do miast na Wschodnim Wybrzeżu Stanów Zjednoczonych będą mogli delektować się tradycyjnymi, niemieckimi specjałami. Są to placki ziemniaczane, zapiekane roladki z łososia, kiełbasa Nuremberga, ogórkowo-ziemniaczana sałatka, sznycelki z cielęciny, mus jabłkowy lub owocowy keks. W świątecznym menu znajduje się też wigilijna herbata. Na deser pasażerowie otrzymują  najlepsze bożonarodzeniowe ciasteczka cukierniczego mistrza Świata Bernda Sieferta. Mała paczuszka tych łakoci będzie dostępna na pokładzie samolotów w klasie biznes. Przysmak będzie też oferowany pasażerom podróżującym w klasie ekonomicznej.

Tradycyjna, pieczona gęś jest także serwowana pasażerom podróżującym na długich trasach europejskich, w klasie biznes. Danie pierwsze to piramida z dziczyzny podawana z kurkami oraz sałatką Walldorfa. Dodatkowo menu urozmaica piernikowy mus posypany cynamonem, z dodatkiem polewy figowej. W czasie świąt załoga Lufthansy podaruje pasażerom około 61 tysięcy czekoladowych trufli, 370 tysięcy czekoladowych Świętych Mikołajów, 270 tysięcy bałwanków, milion mini pierniczków oraz 580 tysięcy świątecznych pralinek. Kolejnym akcentem bożonarodzeniowym będzie 850 wigilijnych gałązek. Od połowy grudnia najmłodszych pasażerów czeka niespodzianka: na wszystkich rejsach i we wszystkich klasach dzieci otrzymają świąteczną zabawkę w postaci pluszowego reniferka.

Świąta nie ominą również saloników Lufthansy. Oprócz gwiazdkowych dekoracji, pasażerowie oczekujący w Terminalu First Class będą mogli delektować się smacznymi, sezonowymi daniami, takimi jak: crème brulée z pasztetu strasburskiego, podawany z tartym cynamonowym jabłkiem i piernikiem, świąteczna kaczka w sosie żurawinowym z zasmażaną czerwoną kapustą i pierożkami, gulasz z dziczyzny z dodatkiem orzechów i pieczonym jabłkiem. Na deser mogą jeszcze wybrać tartletki migdałowo-figowe lub mus cynamonowy z dodatkiem miodu i rumu. Podczas Wigilii oraz okresu Świąt Bożego Narodzenia pasażerowie oczekujący na samolot w salonikach klasy biznes oraz senator będą mogli posilić się keksem owocowym, pierniczkami oraz świątecznym, czerwonym jabłkiem.