"Nazywam się Andrzej Bargiel. Oto moja historia. Historia mojej wyprawy na K2, Górę Gór, ostatni ośmiotysięcznik, który opiera się zdobyciu zimą. Dla mnie jednak szczyt to dopiero początek - potem zaczyna się to, co kocham, czyli zjazd. A, bo nie wspominałem - ja wspinam się na góry po to, by zjeżdżać z nich na nartach. Wracam, po raz kolejny, na K2. Nawet ja nie wiem, jak to wszystko skończy się w tym roku... Wyruszmy razem na tę wyprawę. Oto jej pierwszy rozdział."

Tak rozpoczyna się niezwykła historia niezwykłego człowieka, którą dzięki współpracy skialpinisty ze Storytel, serwisem streamingującym audiobooki, usłyszymy w formie audiobooka w odcinkach. Pierwszy z nich ujrzał właśnie światło dzienne.

- W pierwszym odcinku wspominamy zeszłoroczną wyprawę na K2, opisujemy sam projekt i zdradzamy plany tegorocznej wyprawy. Co jest wyjątkowe w tym projekcie, już od samego prologu, w audiobooku usłyszymy dźwięki nagrywane podczas wyprawy Andrzeja na K2. Były już relacje filmowe z wypraw, ale relacja audio z tegorocznej wyprawy na K2 to absolutna nowość. Cieszymy się, że Jędrek zgodził się na ten eksperymentalny projekt. Wydawaliśmy już seriale do słuchania w ramach Storytel Original, ale po raz pierwszy wydajemy audiobook, którego kolejne odcinki powstają na bieżąco, w trakcie niezwykle ekstremalnej wyprawy i wyzwania, którego nie zrealizował do tej pory żaden człowiek na świecie. -mówi Jakub Barzak, Marketing Manager, Storytel Polska. 

Kolejne części audiobooka pojawią się na platformie Storytel w nadchodzącym tygodniu. Będzie można posłuchać relacji z tegorocznego trackingu i z bazy pod  Gasherbrum II. W założeniu powstanie  6/7 odcinków z relacją z wyprawy Andrzeja Bargiela. 

Zacznijcie tę historię śledzić razem z nami! Na www.atak2.storytel.pl można już posłuchać fragmentu audiobooka, dowiedzieć się więcej o projekcie i zdobyć darmowy 30-dniowy dostęp do platformy Storytel!