Na południu Europy wciąż trwa nie tylko kalendarzowe lato, jest ciepło i przyjemnie. Jednym z najcieplejszych regionów na kontynencie jest Andaluzja. Poza tym zachwycić może oferta kulturalna. Gdzie warto pojechać w Andaluzji, schodząc z utartych, turystycznych szlaków, zbaczając nieco ze słynnej Costa del Sol?

1. El Caminito del Rey

Fot. Shutterstock

... czyli ścieżka króla, stuletni szlak wzdłuż urwisk wąwozu w pobliżu miasteczka El Chorro. Uznawany jest za jedną z najniebezpieczniejszych tras świata. W marcu, po 14 latach przerwy i gruntownym remoncie, El Caminito został ponownie otwarty dla turystów.  
2. Luna Mora

Fot. Shutterstock

Przez dwa weekendy września, całą wioskę Guaro podświetla 2 500 świec. Organizowane są pokazy flamenco, koncerty średniowiecznej muzyki arabskiej, chrześcijańskiej i żydowskiej, warsztaty i wystawy.
3. Biennale Flamenco w Maladze

Fot. Shutterstock

Do 20 września w całej prowincji Malaga odbywa się ponad 200 koncertów i pokazów flamenco. A samej Maladze: kilometry plaż, słońce przez 300 dni w roku, rajskie jedzenie. Do tego tanie bilety lotnicze. Więcej o Maladze przeczytacie tutaj.