Celem programu jest inspirowanie dzieci do nauki poprzez zabawę, rozwijanie twórczego myślenia i pogłębianie ciekawości poznawczej świata. Szczegółowe informacje o konkursie znajdują się na stronie www.akademiaharibo.pl. Zgłoszenia należy przesyłać do 3 marca 2014 roku!

Program Akademia Misia Haribo został zainaugurowany w 2007 r. Co roku inspiruje dzieci do odkrywania świata i pogłębiania wiedzy z różnych dziedzin m.in ekologii, przyrody i muzyki. Tegoroczna edycja konkursu ma zachęcić dzieci do podróżowania, poznawania innych kultur i obyczajów mieszkańców odległych krańców świata.


Aby wziąć udział w konkursie należy wypełnić formularz rejestracyjny na stronie www.akademiaharibo.pl i zamówić bezpłatny zestaw edukacyjny. Zestaw składa się z planszowej gry edukacyjnej oraz pomocy dydaktycznych do przeprowadzenia zajęć z dziećmi. Dzięki grze dzieci poznają sześcioro dzieci, zamieszkujących: Chiny, Meksyk, Indie, Egipt, Grenlandię oraz Kenię. Przewodnikiem po tych krajach jest Miś Haribo, który wprowadza dzieci w świat kultury, obyczajów, muzyki, zwierząt i języków, którymi posługują się tubylcy.

Po przejściu całej gry edukacyjnej dzieci docierają do ostaniego celu podróży, do Polski, gdzie czeka na nie zadanie konkursowe. Polega ono na przygotowaniu pracy plastycznej w formie kolażu, który ma przedstawiać wizytówkę Polski. Celem zadania jest przedstawienie Polski dzieciom z innych krajów i pokazanie najbardziej charakterystycznych elementów naszej kultury i obyczajów.

Na laureatów konkursu czekają atrakcyjne nagrody m.in organizacja balu z Misiem Haribo, spotkanie w redakcji National Geographic Traveler z redaktor naczelną Martyną Wojciechowską, kupony na wyposażenie sal przedszkolnych, książki o podróżach i zwierzętach, gry oraz wiele innych nagród dla dzieci, przedszkola i opiekunów grupy.

Patronat honorowy nad tegoroczną edycją konkursu objęło Towarzystwo Przyjaciół Dzieci. Wsparcie merytoryczne konkursu zapewnił magazyn National Geographic Traveler, psycholog dziecięcy - Dorota Kalinowska, Dyrektor Muzeum Baśni, Bajek i Opowiadań – Michał Malinowski. Za przygotowanie gry planszowej odpowiada firma Alexander, producent gier i zabawek edukacyjnych. Wśród partnerów medialnych konkursu znajdują się: magazyny Bliżej Przedszkola, Nauczycielka Przedszkola, Wychowanie w Przedszkolu, Przedszkolak, Gaga, radio Bajka oraz portale czasdzieci.pl, edziecko.pl.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie.