Zebraliśmy pięć najciekawszych i najbardziej niesamowitych filmików z ubiegłego miesiąca, których bohaterami są zwierzęta. To prawda, nie jest to bilet na podróż na Wyspy Galapagos by obserwować gigantyczne żółwie na żywo, albo wyjazd do Amazonii podglądać tamtejsze życie. Ale z drugiej strony jednym kliknięciem zabieramy was bardzo daleko i tak szybko, że na pewno nie zawalicie żadnego terminu w pracy. W drogę!
 

1. Pierwszy przystanek to ciepłe wody oceanów, gdzie podglądamy jak konik morski rodzi tysiące młodych. To wyjątkowo ciekawe stworzenia. W ich cyklu rozrodczym to samiec zachodzi w ciążę i rodzi małe.
 


 

2. Największe zwierzę na planecie może jeszcze urosnąć? Płetwale błękitne potrafią ważyć nawet do 200 ton, ale naukowcy przewidują, że jeszcze mogą urosnąć. To z powodu zmieniających się prądów morskich, które przyniosą więcej krylu w miejsce występowania ogromnych ssaków. A kryl jest ich ulubionym smakołykiem.


 


3. Zwyczaje erotyczne owadów potrafią być przerażające. O modliszkach słyszał każdy, ale u pająków samica także potrafi zabić partnera podczas miłosnych uniesień. Samce próbują się przed tym bronić... wiążąc samice. 


 


4. Małe nóżki? Wielki zapał! Te małe pieski corgi nic sobie nie robią ze swoich krótkich łapek. Jeśli masz zły dzień pomyśl sobie, że skoro one dają sobie radę to i tobie na pewno się uda.

 


5. To się nazywa przyjaźń! Podczas gdy nurek uwalnia rybę złapaną w sieć, inna czeka na swoją koleżankę i nie odstępuje jej na krok dopóki tamta nie będzie mogła z nią płynąć.
 


 

Źródło: The Dodo oraz National Geographic News
 

 

________________________________________

Właśnie trwa 10. edycja konkursu TRAVELERY. To najbardziej prestiżowe nagrody podróżnicze. Zagłosuj na "Podróż roku" i poznaj nominowanych w kategroii "Podróżników Online":