Adam Brzoza - bohater cyklu Fotograf Miesiąca - wybrał najbardziej fotogeniczne szlaki w Tatrach.  Jak mówi - góry nigdy mu się nie znudzą, ponieważ za każdym razem są inne. Dowód znajdziecie w jego zdjęciach.

1. Kasprowy Wierch - Kopa Kondracka

Czerwony szlak na Kasprowy Wierch od strony Kopy Kondrackiej przebiega na granicy ze Słowacją. Widokowo urozmaicony – są i skały, i zieleń, i kozice. Do tego przepiękny widok na Halę Kondratową. Najbardziej fotogeniczny wydaje jesienią. "Na Kopie Kondrackiej byłem setki razy i nigdy nie było takich samych warunków" - mówi fotograf.

 

2. Morskie Oko 

Choć to najbardziej popularne miejsce w polskich Tatrach, nie można mu odmówić urody. Zwłaszcza o  wschodzie i po zmierzchu, gdy w kadr nie wchodzą tłumy turystów. Warto fotografować tu głównie jesienią i latem, choć widok zamarzniętej tafli stawu i ośnieżonych szczytów z oszronionej schroniskowej szyby też robi wrażenie.

 

3. Dolina Chochołowska

Pierwsza myśl? Słynne krokusy! Ale nie tylko taką - usłaną fioletem - Dolinę Chochołowską warto zapamiętać. Jest łatwo dostępna. To najdłuższa i największa (a jak niektórzy twierdzą również najpiękniejsza) dolina w polskich Tatrach, znajdująca się na zachodnim ich skraju.