Uroczystość ogłoszenia wyników 16. Wielkiego Konkursu Fotograficznego National Geographic Polska nie może niestety odbyć się w czasie zwyczajowej gali, więc przenosimy ją do sieci. Zwycięzców każdej kategorii, a także laureata Grand Prix WKF ogłosimy online na naszym profilu na Instagramie – @natgeopl

Aby jeszcze bardziej podgrzać atmosferę i przez kilka dni potrzymać wszystkich w niepewności, a tym samym nieco wydłużyć celebrowanie tego wyjątkowego wydarzenia, wyniki będziemy ogłaszać przez najbliższe sześć dni. 

Pierwszych nagrodzonych poznamy już 20 listopada, a ostatnich 25 listopada. Każdego dnia poznamy zwycięzców jednej kategorii, a w ostatnim dniu ogłaszania wyników –  laureata nagrody głównej. 

Na naszym profilu na Instagramie będziecie mogli nie tylko zobaczyć nagrodzone prace, ale też posłuchać, co do powiedzenie na ich temat mają jurorzy konkursu: Iwona El Tanbouli, Marek Arcimowicz, Agnieszka Franus, Wiola Samborska i Paweł Młodkowski. 

Śledźcie nas uważnie! 

Wielki Konkurs Fotograficzny

Wielki Konkurs Fotograficzny jest organizowany od 2005 roku. Inicjatywa była wielokrotnie nagradzana, m.in. przez miesięcznik branżowy Press i centralę National Geographic Society w Waszyngtonie.

W tym roku po raz drugi w konkursie pojawiła się kategoria specjalna, skupiająca się wokół trzech obszarów: ocean życia, człowiek i woda oraz miasto i woda. Tym kategoriom patronuje Hydropolis – Centrum Wiedzy o Wodzie.

Oprócz kategorii specjalnej Hydropolis, pozostałe kategorie konkursowe to: krajobraz, ludzie, zwierzęta i fotoreportaż. Nadesłane przez uczestników zdjęcia możecie zobaczyć na stronie konkursu – wkf.national-geographic.pl. W jury tegorocznego konkursu zasiadają Agnieszka Franus, Wiola Samborska, Paweł Młodkowski, Marek Arcimowicz, Iwona El Tanbouli.

Nagrodami, oprócz publikacji zdjęć na łamach National Geographic Polska i wspólnej wystawy w  Hydropolis, są:
Grand Prix Konkursu - nagroda pieniężna 3 000 zł
1 miejsce w każdej z 4 kategorii tematycznych oraz 3 w kategorii specjalnej Hydropolis - nagroda pieniężna 1 500 zł.

National Geographic - pasja i tradycja 

National Geographic to legenda wśród magazynów, z historią sięgającą ponad 125 lat. To pismo dla ludzi o wszechstronnych zainteresowaniach, poszukujących rzetelnych i aktualnych informacji, ceniących wybitną fotografię i dbających o ochronę środowiska. Na jego łamach można znaleźć artykuły o najnowszych odkryciach archeologicznych i paleontologicznych, niezwykłych kulturach, przyrodzie, historii, medycynie. Porusza także tematy społeczne i polityczne, opisuje konflikty, problemy ekologiczne i efekty zmian klimatycznych. 

Hydropolis to nowoczesne Centrum Wiedzy o Wodzie stworzone przez wrocławskie MPWiK. Podzieloną na osiem stref tematycznych wystawę obejrzało już ponad milion gości. Centrum Wiedzy o Wodzie to nie tylko wystawy i nowoczesne multimedialne eksponaty, ale także centrum edukacji ekologicznej. To miejsce warsztatów dla dzieci i młodzieży. 

W 2017 i 2018 roku odbyły się dwie edycje Konkursu Fotograficznego Hydropolis, w którym wzięło udział kilka tysięcy fotografów zawodowców i amatorów.