Travelery 2020 - głosujcie na swoich faworytów w 3 kategoriach

Podczas tej edycji Travelerów wyróżniamy osoby, które zachwyciły nas w trzech kategoriach: Podróż Roku, Bloger Roku i Książka Roku. Poznajcie tegorocznych nominowanych!

Podróż Roku

„Za inspirującą podróż, która rozbudza naszą wyobraźnię i pokazuje, że przemierzenie świata, to coś więcej niż zaliczanie punktów na mapie.”

 • Marcin Korzonek, czyli człowiek, który w ubiegłym roku próbował pobić rekord świata w wysokości, na jaką udało się wjechać rowerzyście - 6000 m. 
 • Jacek Pałubicki to student Wydziału Prawa i Administracji, który pokonał 2 tysiące kilometrów kajakiem, by wesprzeć zbiórkę dla Domu Samotnej Matki w Gdańsku Matemblewie.
 • Dorota Szparaga, znana również jako Szparaga We Własnym Sosie, to osoba, która dwukrotnie pokonała pieszo najdłuższy szlak w polskich górach, czyli 500-kilometrowy Główny Szlak Beskidzki. 
 • Mariusz Gogol wraz ze swoim ojcem przemierzyli na swoich rowerach 8334,6 km dookoła Bałtyku, a ich wyprawa przez 9 krajów trwała aż 108 dni. 
 • Łukasz Supergan jako pierwszy człowiek pokonał w czasie kalendarzowej zimy dystans 800 km, przechodząc trasę ze wschodniego na zachodnie wybrzeże Islandii w czasie 36 dni. 

Bloger Roku

„Za naturalne i bezpretensjonalne pokazywania światu... świata!”

 • Gonna Travel, czyli Adrianna Jarczyk rozwinęła swój kanał na YouTube dzięki niespodziewanemu zrządzeniu losu - pandemia sprawiła, że utknęła w Caracas, które jest jednym z najniebezpieczniejszych miast na świecie. Dzięki Adriannie i jej kanałowi  możecie się jednak przekonać, że ma ono też łagodniejsze oblicze.

 • Świat na Raty, to blog, za którym stoi Robert Szulc - podróżnik z 20-letnim stażem, który zwiedził ponad 130 państw na 6 kontynentach. Trudny rok 2020 wykorzystał jednak na to, by inspirować́, edukować́ i pokazywać́ innym, jak będzie wyglądała "nowa rzeczywistość́", o której tak dużo ostatnio się̨ mówi. 

 • Pole Pole to projekt Michała Miziarskiego i Doroty Kacperek, którzy spełnili swoje marzenie, łącząc podróże vanem o imieniu Vandzia ze swoimi kreatywnymi pasjami - filmowaniem, malowaniem i projektowaniem etycznej mody. 

 • Maciej Je to youtubowy kanał Macieja Blatkiewicza - smakosza, który w towarzystwie swojej żony Sonii przybliża swoim widzom smakołyki z restauracji, knajp i knajpek na całym świecie.

 • Dodo Knitter to blog Dominiki Knitter, która ma za sobą autostopowe wyprawy do ponad 40 krajów, a do listy jej wyczynów należy m.in dwukrotne przejście szlaku Camino de Santiago (łącznie ok. 1400 kilometrów) i podróż “stopem” na Saharę.

Książka Roku

„Za wydaną w ubiegłym roku książkę, która w najlepszy sposób przybliża czytelnikom horyzonty geograficzne i kulturowe”

 • “Gorsze dzieci republiki. O Algierczykach we Francji” Ludwiki Włodek to szczery obraz sytuacji Algierczyków we Francji, który prowadzi czytelników przez to, czego nie pokazuje żadna telewizja.

 • “Planeta K. Pięć lat w japońskiej korporacji” Piotra Milewskiego to insiderska relacja z kulis pracy w wielkiej japońskiej korporacji i wnikliwa analiza duszy oraz stylu życia Japończyków.

 • “Wenecja. Miasto, któremu się powodzi” Manueli Gretkowskiej to nietypowy przewodnik po jednym z najbardziej uwielbianych przez turystów miast, w którym nie brakuje historii, osobistych anegdotek autorki oraz… ciemnych stron Wenecji.

 • “Wrzenie. Francja na krawędzi” Anny Pamuły to już drugie w naszym konkursie spojrzenie na przemiany w dzisiejszej Francji, jej wielokulturowość oraz związanymi z nią i społecznymi i etycznymi napięciami.

 • “Fiedler. Głód Świata” Piotra Bojarskiego to opowieść o Arkadym Fiedlerze - swoistym celebrycie z XIX w., który zasłynął dzięki swoim książkom, podróżom, ale i niezwykłej osobowości oraz małym kontrowersjom.

 

Oficjalnym Partnerem 15. edycji konkursu Travelery jest marka L’OR - aksamitna kawa z francuskim rodowodem.

Więcej informacji o naszych nominowanych znajdziecie na oficjalnej stronie tegorocznych Travelerów. Możecie tam również od razu zagłosować na swoich faworytów!