Nie zabrakło polskiego śladu i informacji o polskiej edycji magazynu. Ponadto zwróciliśmy uwagę mieszkańcom na możliwość prenumeraty magazynu, a tym samym możliwości wsparcia finansowego Towarzystwa. Wystawa została otwarta 28.10. i będzie czynna do 7.12. Wystawę odwiedza młodzież ze szkół z terenu miasta i gminy Syców oraz z ościennych miejscowości. Ciekawym elementem wystawy są karty pracy, które uzupełnia młodzież. ponadto Klub NG naszej szkoły uczestniczyła w warsztatach edukacyjnych 125 lat NG. Pomysłodawcą projektu jest młodzież z Klubu Przyjaciół National Geographic Gimnazjum im. Jana Pawła II w Sycowie, która stale współpracuje z NG (działalność klubu objęta jest patronatem NG Polska).

W akcję obchodów włączyło się też Przedszkole Publiczne nr 1 im. Koszałka Opałka w Sycowie, gdzie grupy dzieciaków zainspirowane wystawą uczestniczyły w warsztatach plastycznych i artystycznych. Powstawały rysunki kontynentów, wulkan Fudżi, a z butelek i papierów wodospady, wyspy Galapagos, czy wulkan. Ponadto Grupa Biedronek z tego samego przedszkola (dzieci w wieku 5 lat) uczestniczyły w pierwszej lekcji geografii, która odbyła się w gimnazjum w Sycowie. Dzieciaki dowiedziały się jak powstała nasza planeta, rozpoznawały kontynenty, dowiedziały się jak powstają góry, po czym zbudowały Mount Everest i Rysy. Na koniec informacje dlaczego wybuchają wulkany i wybuch makiety wulkanu. Przedszkolaki otrzymały pakiet książek dla dzieci wydawnictwa National Geographic.

22 października z Jubileuszową flagą klub udał się do Wrocławia na spotkanie z himalaistą Krzysztofem Wielickim.

30 października odbył się Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Towarzystwie i Magazynie NG. Pierwsze miejsce zajęła Sylwia Rosiak z Liceum w Sycowie, drugie Martyna Paluszek z LO w Kępnie, a trzecie Filip Kaśkos z Gimnazjum w Perzowie. Główną nagrodą jest roczna prenumerata magazynu NG.

Gimnazjum w Perzowie podobnie jak nasz klub uszyło Jubileuszową flagę NG.

W tym tygodniu ( w czwartek) odbędzie się w naszej szkole gra edukacyjna dla całej szkoły 125 LAT NG (twórcami gry są członkowie klubu NG). Ponadto w piątek finał akcji „Tu przeczytasz NG”. Młodzież odwiedziła punkty usługowe, gabinety lekarskie, kosmetyczne, banki, z zapytaniem czy możemy co miesiąc przekazywać numery magazynu NG do poczytania dla odwiedzających klientów.W punktach, które zgodziły się przyłączyć do akcji, w piątek młodzież przekaże numery NG oraz przyklei na drzwiach naklejkę „TU PRZECZYTASZ NG”.

Na koniec (w połowie grudnia) udajemy się z naszą flagą do Muzeum Podróżników im. Tonyego Halika do Torunia oraz odwiedzimy Muzeum im. Arkadego Fiedlera w Puszczykowie.