Orlando Duque jest niekwestionowanym numerem jeden wśród skoczków klifowych. Jego umiejętności akrobatyczne gwarantują perfekcyjność każdego skoku. 18 lipca polska publiczność będzie miała okazję zobaczyć Kolumbijczyka wykonującego niesamowitą choreografię skoków do wody z historycznego Żurawia.

-Jestem przeciętnym facetem. Mam wystarczająco wysoki poziom adrenaliny podczas zawodów, więc w wolnych chwilach po prostu lubię się zrelaksować. Jestem bardzo podekscytowany wizytą w Polsce i skokami w Gdańsku. Byłem tu kilka tygodni temu i wiem, że lokalizacja jest doskonała a Polki piękne! - mówi Orlando.

Red Bull Cliff Diving to seria zawodów w skokach do wody z klifów, mostów, budynków. Pierwszy przystanek tegorocznej serii odbył się 8 maja we francuskiej miejscowości LaRochelle. Zawodnicy biorący udział w tej spektakularnej rywalizacji podczas skoku z wysokości 26 metrów osiągają prędkość nawet do 100km/h i w ciągu zaledwie trzech sekund wykonują serię ewolucji, salt, śrub, obrotów.

Żuraw - symbol Gdańska - jest jednym z najstarszych dźwigów portowych w Polsce. Pierwsze wzmianki dotyczące dźwigu pochodzą z 1367 roku. W ciągu kilku wieków budowla była dwukrotnie odbudowywana – ostatni raz tuż po II wojnie w czasie, której została zniszczona i doszczętnie spłonęła. Dzisiaj gdański Żuraw jest rozpoznawalny w całej Polsce, dzięki czemu zainteresował Orlando Duque’a, który postanowił wykonać serię skoków do Motławy.

Pokaz skoków w wykonaniu Orlando Duque
18 lipca 2009 godz. 18.00
Gdańsk, Żuraw, ul. Szeroka 67/68