Poznańska Lokalna Organizacja Turystyczna zaprasza na wyjątkowy weekend do Poznania. 13 i 14 czerwca 2009 r. wspólnie z Urzędem Miasta Poznania, poznańskimi hotelami, restauracjami, muzeami organizuje po raz drugi akcję turystyczną - pół ceny za usługi turystyczne.

Oszczędni poznaniacy oszaleli i tną ceny! W wybranych hotelach będzie można przenocować za pół ceny! Oznacza to, że noclegi w hotelach, które zadowalają najwybredniejszych gości biznesowych przybywających na Międzynarodowe Targi Poznańskie będą dostępne już od kilkudziesięciu złotych za osobę!
Dodatkowo taniej będzie w poznańskich muzeach, które w sobotę, 13 czerwca, zapraszają do siebie nawet za darmo, a w niedzielę w sprzedaży będą tylko bilety ulgowe! Taniej będzie w największej w Polsce i jednej z największych w Europie palmiarni i w poznańskim ZOO, które właśnie wzbogaciło się o unikalna atrakcję – ogromną Słoniarnię! Taniej obejrzymy unikatowe makiety Poznania, których oglądanie to obserwowanie prawdziwego show z efektami specjalnymi: światłem, dźwiękiem, dymem.
Także dla smakoszy Poznań na dwa dni zamieni się w raj. W wybranych restauracjach będzie można zjeść za pół ceny!
Profesjonalni przewodnicy miejscy odkryją przed każdym chętnym za darmo tajemnice Poznania. Pokażemy jakie sekrety skrywa Ostrów Tumski - miejsce, gdzie zaczęła się historia Polski, gdzie spoczywają pierwsi władcy Polski. Odkryjemy nieznane tajemnice Starego Rynku, opowiemy historie Ratusza, Wagi Miejskiej i Fary. Wszystkich chętnych wtajemniczymy także w Poznań XIX-wieczny i wprowadzimy do zamkniętych zwykle komnat w poznańskim Zamku. Dla wszystkich chętnych otworzymy jeden z poznańskich fortów, który przez dwa dni pokazywać będą przewodnicy przebrani za oficerów pruskiej armii.
Turystów zaprosimy także do odkrywania tajemnic i sekretów miasta poprzez rozszyfrowywanie specjalnie na ten cel przygotowanych gier miejskich.