W weekend 4-5 sierpnia w tym znanym uzdrowisku ma miejsce „Dzień Ratownika Górskiego” - warto przyjść i porozmawiać z górskimi ekspertami!

Wakacje to idealny czas na podbój górskich szlaków, ale nie można zapomnieć o tym jak robić to bezpiecznie i rozsądnie. Statystyki GOPR bezwzględnie wskazują, że wypadkom ulegają najczęściej ci, którzy nie zaplanowali odpowiednio swojej górskiej wyprawy lub źle ocenili swoje siły i umiejętności.

W samym środku sezonu letniego, w dniach 4-5 sierpnia będzie można spotkać ratowników na Deptaku w Krynicy – Zdrój. Stolica małopolskich uzdrowisk dzięki Fundacji GOPR zamieni się w wartościowe centrum doradcze, w ramach którego kilkudziesięciu Ratowników GOPR prowadzić będzie specjalistyczne warsztaty w tematyce górskiej. 

W programie między innymi aktywny quiz „Górska Przygoda z Ratownikiem GOPR”. Uczestnik otrzyma kartę zawierającą koleje numery stanowisk które należy odwiedzić i będzie po kolei je zaliczał wykonując zadania i ćwiczenia. Nie zabraknie nagród!

Oprócz tego zaplanowano pokazy ratownictwa górskiego, w tym pokazy wysokościowe oraz z udziałem psów ratowniczych GOPR. Wreszcie zaplanowano również pieszą wycieczkę na Jaworzynę Krynicką z Ratownikami GOPR. 

Dla najmłodszych atrakcji także nie zabraknie. Do dyspozycji dzieci w ramach „Górskiego placu zabaw – Mały Ratownik – Wielka Energia”, przygotowane będą ścianki wspinaczkowe oraz wiele atrakcji, w tym zabawy z liną, konkurencje sprawnościowe oraz inne ciekawe aktywności nawiązujące do środowiska górskiego (jaskinie, rwące rzeki górskie itp.). 

Szczegółowe informacje o „Dniu Ratownika Górskiego” na profilu Facebook Fundacji GOPR

Zobacz program imprezy (kliknij by powiększyć):