W końcu internetowe wyzwanie, które ma sens! #Trashtag, czyli oczyszczanie parków i plaż, staje się wiralem.

Wyjdź z domu, znajdź miejsce, które wymaga interwencji: tonąca w śmieciach plaża, wysypisko w środku lasu, zaśmiecony trawnik. Posprzątaj bałagan wokół siebie. Zrób zdjęcie „przed i po”. Dodaj #trashtag i pochwal się efektem w internecie. Tylko tyle i aż tyle.

Tak w skrócie można opisać Trash Challenge. Koncepcja wyzwania nie jest najnowsza, a przynajmniej tak stara jak akcja "Sprzątanie świata", która odbywa się co roku w trzeci weekend września. Kampania wywodzi się z Australii, gdzie odbyła się po raz pierwszy. Był 1989 rok, gdy 40 tysięcy mieszkańców Sydney wyszło na ulice z workami śmieci, oczyścić okolice portu.

Dziś, 30 lat później, mamy do dyspozycji jeszcze silniejsze narzędzie - media społecznościowe. To dzięki ich sile, masowe sprzątanie śmieci staje się faktem i nabiera rozpędu. Na Instagramie w ciągu kilku ostatnich dni pojawiło się ponad 25 tysięcy postów z hasztagiem #trashtag!

To miła odmiana po pozbawionych sensu i zwyczajnie niebezpiecznych „czelendżach” w stylu „zatańcz przy jadącym samochodzie” albo „wylej sobie wiadro lodu na głowę”.  (Tymczasem to, co widzimy na trashtagowych zdjęciach „przed” jest jak kubeł zimnej wody…).

Zróbmy więc jak najwięcej, żeby krajobraz „po” był naszym codziennym pejzażem.  Pomaganie planecie jest fajne! I jeśli już mamy czymś chwalić się w Internecie, to może tym, co robimy dla Ziemi?

Hanna Gadomska

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Молодежь Крымского района присоединилась к челленджу #trashtag⠀ ⠀ Сегодня сотрудники отдела по делам молод­ежи администрации Кр­ымского района @odm_krymsk собра­ли мусор в районе «С­калы» города Крымска.⠀ ⠀ В социальных сетях запущен полезный челл­ендж #trashtag. Суть его проста: нео­бходимо навести поря­док в общественном месте и выложи фото до и после уборки в социал­ьных сетях.⠀ ⠀ На этой волне люди по всему миру убирают берега рек и озер, пляжи, скверы, парки и дороги.⠀ ⠀ Мы предлагаем всем жителям Крымского рай­она принять участие в этом челлендже: ставьте теги #trashtag и #чистыйчелленджкрымск, мы выложим эти фото в официальных аккаунтах администра­ции района в социаль­ных сетях и отметим участников.⠀ ⠀ Вывезти весь собранный мусор вам помогут: оставь­те свою заявку по те­лефону: 8 (86131) 2-35-15.⠀ ⠀ Кто следующий?⠀ ⠀ #крымск #крымскийрайон #уборка #субботник #порядок ⠀ ⠀ ⠀

Post udostępniony przez НОВОСТИ КРЫМСКОГО РАЙОНА (@smi.krymsk) Mar 12, 2019 o 3:45 PDT