Galeria>>>

Zobaczcie nagrodzone fotografie:

Reportaż:

1 miejsce - Kacper Borys „Na wyciągnięcie ręki”

Zdjęcie powstało podczas eliminacji do festiwalu muzycznego Polibuda Open Air w Poznaniu. Przedstawia gitarzystę zespołu Protect This City przejętego swoją solówką rozpoczynającą ich ostatnią piosenkę tego dnia oraz publiczność wyciągającą w jego stronę ręce. Zdjęcie, aby oddać urok tej chwili, wykonane zostało z pozycji leżącej.

2 miejsce - Marcin Frej „Życie Warszawy”

Fotografia symbolizuje pośpiech. Ludzie w biegu idą przez życie, nawet migawka aparatu nie potrafi ich na chwile zatrzymać. Zdjęcie zostało wykonane na pasach dla pieszych przecinających ul. Emilii Plater na wysokości Złotych Tarasów i Pałacu Kultury i Nauki, czyli w jednym z najbardziej zatłoczonych warszawskich miejsc.

3 miejsce - Klaudia Żyżylewska „Shadows”

Zdjęcie zostało zrobione podczas koncertu The Offspring w czasie Orange Warsaw Festival na Stadionie Narodowym w Warszawie. Autorki miało nie być na tym festiwalu, odprowadzałam tylko znajomych, ale dostała za darmo bilet, więc skorzystała zarówno z wejścia tam jak i aparatu koleżanki, która nie była zainteresowana robieniem zdjęć. Tak też powstało to zdjęcie. Jak widać, było warto.

 

Sceneria:

1 miejsce - Mateusz Szcześniak „Ścieżka”

Zdjęcie zostało wykonane w Parku Narodowym Yellowstone na szczycie Bunsen Peak (2610 m n.p.m.) w czasie pełni księżyca. Na zdjęciu widoczne jest światło latarki jednego z uczestników tego trekkingu oraz drzewa pozostałe po jednym z naturalnych pożarów w parku. To właśnie z tego powodu wyprawa na szczyt prawie się nie odbyła, ponieważ w pobliżu tego miejsca był pożar, a kierunek wiatru i gęsty dym przez większą część dnia uniemożliwiał wyjście w teren.

2 miejsce - Jakub Wojcieszonek bez tytułu

Zdjęcie przedstawia latarnię uliczną i krążące wokół niej owady, od których odbija się światło. Zostało wykonane w weekendową noc we Wrocławiu z wykorzystaniem długiego czasu ekspozycji.

3 miejsce - Szymon Muszański „Leśne opowieści”

Zdjęcie zostało wykonane w trakcie górskiego spaceru w jednym z ulubionych miejsc autora. Udało mu się uchwycić na fotografii swoją mamę, która nie pojawia się często na jego zdjęciach. Warto zwrócić także uwagę na światło, ponieważ takie ułożenie promieni słonecznych pojawia się w tamtym miejscu jedynie przez kilka dni w roku.

 

Portret:

1 miejsce - Zuzanna Lewandowska „Karo”

Zdjęcie to surrealistyczna próba imitacji kamiennej rzeźby za pomocą faktury materiału i sztucznego oświetlenia.

2 miejsce - Zuzanna Lewandowska „Kamień”

To zdjęcie także nawiązuje do surrealizmu, jest eksperymentem przyrównania, zbliżenia martwej i żywej materii. Zostało wykonane w grudniu, dlatego modelowi należy się ogromne uznanie za pozowanie w trudnych warunkach.

3 miejsce - Małgorzata Kucharska „Nieuśmiech”

Fotografia przedstawia ekspresję emocji z pozoru negatywnych, grymas krzyku. Jeżeli przyjrzymy się dokładniej uświadomimy sobie, że jest to radość. Na zdjęciu uwieczniona została 26-letnia kobieta.

 

Grand Prix:

Tomasz Szwangruber „Skryta”

Inspiracją do wykonania tego zdjęcia był kiedyś usłyszany przeze autora cytat "cień jest dowodem na to, że istnieje światło". Słowa tej sentencji są idealnym odzwierciedleniem tego portretu. Wyłaniająca się z cienia kobieta jest źródłem światła, które przebija się z mroku życia.