Fantastyczna inicjatywa!

Każdy, kto chciałby powiedzieć "dziękuję" uczestnikom Powstania Warszawskiego, może to zrobić, wysyłając jedną z ponad miliona bezpłatnych kartek. Pocztówki dostępne są na terenie całej Polski.

Wszystko w ramach projektu BohaterON, którego celem jest upamiętnienie i uhonorowanie powstańców warszawskich. Dzięki niemu każdy może oddać hołd bohaterom walczącym o wolną Polskę. To okazja, by podziękować powstańcom, ale też możliwość poszerzenia wiedzy o nich i ich historii.

- W ten sposób pragniemy pielęgnować pamięć o nich, włączając ją do świadomości Polaków. Stąd też nazwa projektu - połączenie słów "bohater" i "ON" - tłumaczy Agnieszka Łesiuk, przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego projektu BohaterON w rozmowie z polskieradio.pl

 

Co, gdzie i jak?

Na stronie internetowej bohateron.pl znajdują się zdjęcia oraz biogramy powstańców, którzy czekają na nasze pozdrowienia.

Tam tez można znaleźć listę punktów dystrybucji bezpłatnych kartek. Z pewnością dostaniemy je w wybranych placówkach Poczty Polskiej, Lotto, pociągach Express InterCity Premium, niektórych samochodach Uber, Muzeum Powstania Warszawskiego oraz podczas koncertów Lata z Radiem. Symboliczną pocztówkę można też wysłać przez internet. Wirtualna kartka zostanie  wydrukowana i przekazana adresatowi w formie tradycyjnej.

Wystarczy napisać kilka słów od siebie. Mogą to być podziękowania, życzenia, pozdrowienia. Kartki po zakończeniu kampanii trafią do Muzeum Powstania Warszawskiego i zostaną przekazane adresatom.

Na wysłanie pocztówki mamy czas do 2 października. To szczególna data – dzień, w którym 72 lata temu zakończyło się Powstanie Warszawskie. Udział w akcji może wziąć każdy.

 

Pocztówka z wakacji?

A może by tak pamiętać o Powstańcach w czasie podróży? Zachęcamy do przesłania pozdrowień z różnych części świata. Pokażmy bohaterom, że o nich pamiętamy. Podziękujmy za to, że dzięki nim, mamy gdzie wracać. To będzie dopiero wyjątkowa akcja!