Dla każdego smakosza, mistrza kuchni we własnym domu, bloggera oraz człowieka ciekawego świata, stworzyliśmy wraz z Cafe Baobab warsztaty kulinarne. W związku z tym, że tegoroczny festiwal AfryKamera koncentruje się na Senegalu, warsztaty poprowadzi doświadczony kucharz pochodzący z tego kraju. Zachęcamy do szybkiego zapisywania się na warsztaty, gdyż ilość miejsc jest bardzo ograniczona.

W trakcie warsztatów kulinarnych nie tylko nauczymy się przyrządzać potrawy, dowiemy się także czym charakteryzuje się kuchnia senegalska oraz nauczymy się kucharskich sztuczek, o których nie mamy możliwości przeczytać w książkach kucharskich. A co najważniejsze, na koniec spotkania będziemy mogli zjeść przygotowane przez nas potrawy.

W programie:

- Boulettes de poisson - smażone kuleczki z ryby z pietruszką

- Mafe yap - aromatyczny sos arachidowy z wołowiną i kuskusem

Kuchnia senegalska wyróżnia się dużą różnorodnością i łączy wiele tradycji kulinarnych (afrykańską, europejską i azjatycką). Jej podstawą są świeże ryby i owoce morza, choć sami mieszkańcy Senegalu wyjątkowo cenią sobie również potrawy z mięsa czerwonego i drobiu. Nieodzownym składnikiem senegalskiego menu jest kuskus, sos pomidorowy, cytryna i bagietka, które łączą się z lokalnymi, aromatycznymi przyprawami. Uzupełnieniem posiłków w Senegalu są soki z owoców tropikalnych i bogaty wybór miejscowych piw. Wszystko to tworzy kolorową, egzotycznie pachnącą i wyśmienicie smakującą kompozycję, którą w pigułce poznamy podczas warsztatów.

Miejsce: Klub Kosmos Kosmos, ul. Koszykowa 55, Warszawa
Termin: 13 i 14 kwietnia 2013r. Godziny: 11.00-14.00
Cena warsztatu: 50zł
Ilość miejsc na warsztacie: 10
Warsztat prowadzi: Cafe Baobab (www.cafebaobab.pl)
Zapisy: zapisy@afrykamera.pl
Termin zapisów: do 5 kwietnia
Konto: Fundacja Filmgramm 71 1030 0019 0109 8530 0031 2155
Tytułem: Zapisy kuchni