Materiał Partnera

Ubranka dla psa – wyraz troski

Prawdziwi miłośnicy psów decydują się na ubranka dla nich, mając na uwadze wyłącznie ich dobro. Psia odzież stanowi sposób ochrony przed zimnem i innymi niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi, kiedy czworonogi przebywają na dworze. W sposób szczególny potrzebują jej psy sędziwe wiekiem, schorowane, o niewystarczającej tkance tłuszczowej, krótkowłose, pozbawione podszerstka. Wśród ras, którym szczególnie doskwiera niska temperatura, wymienia się: whippety, jamniki krótkowłose, yorkshire terriery. Szczególnym przypadkiem są także psy bezwłose, a jednym z bardziej znanych ich przedstawicieli jest grzywacz chiński. Zwierzęta te są w większym stopniu narażone na utratę ciepła, co może mieć negatywny wpływ na ich zdrowie. Psiaki o gęstej okrywie włosowej nie potrzebują ubranek. Istnieją rasy, które wręcz przeciwnie wolą niższe temperatury, jak np. samojedy, alaskan malamute’y, husky, chow chow. Założenie na nie dodatkowej warstwy doprowadziłoby do przegrzania i osłabienia odporności. Nie sposób wspomnieć o odzieży przeciwdeszczowej. Chroniące przed wilgocią kurtki i kombinezony sprawdzają się nie tylko u ras podatnych na niskie temperatury, ale i u psów długowłosych. W ich przypadku dokładne wytarcie do sucha to duży problem.

Ubranka dla psa – jakie powinny być?

Oferta ubranek dla psów jest dość spora. Bogaty asortyment znajduje się na https://fera.pl/ubrankadlapsa/. Opiekunowie psów w zależności od pogody mogą zdecydować się na zimowe, ocieplane kurtki i płaszcze na podszewce czy polecane na porę jesienno-wiosenną cieńsze swetry i kamizelki. Bez względu na rodzaj ubranie nie może krępować zwierzęciu ruchów i obcierać go. Dlatego tak ważne jest, aby było w odpowiednim dla pupila rozmiarze. Powinno być wykonane z wysokiej jakości materiałów. Tkanina musi „oddychać”, by zapewnić skuteczne odprowadzenie wilgoci, co jest bardzo ważne w przypadku aktywnych psów. Ubranko musi być praktyczne i bezpieczne. Najlepiej wybierać modele zapinane na zamek błyskawiczny, guziki, rzepy, co znacznie ułatwi ubieranie zwierzaka i zapewni szybkie zdjęcie ciuszka po powrocie do domu.

Ubranka dla psa – niepotrzebny gadżet

Nie można zgodzić się z opinią, że ubranka dla psa są zbyteczne. Jak podano wyżej, jeśli zależy nam na stanie zdrowia pupila, w niektórych sytuacjach nie sposób się bez nich obejść, zwłaszcza że coraz częściej wprowadza się do panującego w Polsce klimatu rasy nieprzystosowane do chłodnej jesieni lub zimy. Wiele osób generalizuje całą branżę ubrań dla psów jako fanaberię. Za zbyteczne można uznać przebieranie zwierzęcia – kiedy ubrania nie mają żadnej praktycznej funkcji, nakładane są na czworonoga wyłącznie dla celów dekoracyjnych. Jeśli zakłada się na psa strój kolorowego jednorożca czy księżniczki, to trudno tu mówić o jego komforcie. Co więcej, rynek wymyślnych ubrań dla psów rośnie w bardzo szybkim tempie. Kolekcje psiej odzieży na różne okazje i w rozmaitym stylu oferują wielkie marki modowe. Pamiętajmy, że ubranka dla psów mają im zagwarantować przede wszystkim ochronę przed zimnem i deszczem, a jeśli estetycznie i modnie przy tym wyglądają, to jest to tylko ich dodatkowy plus.