Jest to urządzenie klasy premium, debiutuje z kilkoma przełomowymi ulepszeniami w stosunku do swojego poprzednika. Zapewnia niemal kinowy system dźwięku stereo i ładowanie bezprzewodowe o mocy 50 W.

•    Dzięki trzem tylnym aparatom, Mi 11, jako mobilne studio filmowe, zamieni początkującego entuzjastę fotografii oraz wideo w operatora filmowego. 
Aparat 108 MP z szerokokątnym sensorem rejestruje krystalicznie czyste obrazy z imponującym poziomem detali. Podobną jakość dają profesjonalne lustrzanki i bezlusterkowce. Kamera szerokokątna 13 MP i obiektyw macro 5 MP dopełniają konfigurację tylnego aparatu. Pomagają robić piękne zdjęcia krajobrazów i szczegółów z doskonałym efektem bokeh. Z przodu, przedni aparat 20 MP ma optykę umieszczoną w niewielkim otworze w ekranie. Dzięki temu otrzymujemy węższe ramki i łatwiej robi się selfie.  

•    Mi 11 ma nowe funkcje foto i wideo. Ulepszony tryb nocny działa na trzech aparatach: głównym, szerokokątnym i przednim. Nowoczesny system trybu nocnego wideo Mi 11 całkowicie redefiniuje standardy - głównie dzięki redukcji szumów na poziomie „cyfrowego negatywu” RAW. Owocuje to o wiele jaśniejszymi nagraniami i brakiem zniekształceń. Sześć funkcji kinowych wspartych AI sprawia, że robienie zdjęć artystycznych staje się dziecinnie proste, od Parallel World - która duplikuje i odwraca scenę, tworząc wrażenie lustrzanego świata - do Time Freeze - która zamraża i klonuje klatki wideo, aby stworzyć iluzję, że fragmenty twojego wideo są jakby zamrożone w czasie. Kinomani docenią tryb Magic Zoom, który tworzy efekt jednoczesnego przybliżania i oddalania sceny, sztuczkę pierwotnie spopularyzowaną przez filmy sensacyjne.

 

•    Ekran ze szkłem Corning® Gorilla® Glass Victus™ zapewnia podwyższoną ochronę przed kosztownymi uszkodzeniami spowodowanymi upadkami. Mi 11 ma zaawansowane, antyodblaskowe, matowe wykończenie, które świetnie wygląda i jest bardziej odporne na ślady po odciskach palców. Smartfon można kupić w  dwóch wersjach kolorystycznych: Midnight Grey i Horizon Blue.

•    Smartfon jest dostępny w dwóch wersjach, różniących się od siebie ilością wbudowanej pamięci (128 i 256 GB).
Ceny wynoszą, odpowiednio: 
- Mi 11 8 GB RAM i 128 GB – 3499 PLN
- Mi 11 8 GB RAM i 256 GB – 3699 PLN

•    Xiaomi Mi 11 jest dostępny w salonach Mi Store i na stronach (www.mi-home.pl, www.mi-store.pl i www.mimarkt.pl), w sieciach sprzedaży detalicznej (Komputronik, Media Expert, Media Markt, Neonet, RTV Euro AGD, X-kom) oraz u operatorów telekomunikacyjnych (Orange, Play, Plus, T-Mobile). 


•    Mi 11 jest sprzedawany z dodatkową gwarancją na wyświetlacz. Jeśli w ciągu roku od kupna smartfonu stłucze nam się ekran, będzie można go raz wymienić za darmo.