Nendaz - idealne warunki śniegowe!

Nendaz znajduje się na wysokości 1370 m n.p.m. Z racji położenia, śnieg w ośrodku leży od grudnia aż do kwietnia, dzięki czemu, sezon narciarski jest wyjątkowo długi. Zresztą w samych Czterech Dolinach szusować można nawet w lato, na lodowcu Mont Fort, położonym na wysokości 3300 m n.p.m. Długo utrzymująca się pokrywa śnieżna to niewątpliwie duża zaleta stacji, a w połączeniu z 300 słonecznymi dniami w roku plasuje ją w rankingu topowych miejsc do szusowania w samej Szwajcarii oraz Europie.

Trasy dla początkujących i zaawansowanych

W Czterech Dolinach znajduje się aż 82 trasy położonych na wysokości od 850 do 3300 m n.p.m. Duża część z nich przeznaczona jest dla narciarzy i snowboardzistów o nieco wyższych umiejętnościach. Ale samo Nendaz wyjątkowo dba zarówno o początkujących miłośników białego szaleństwa, jak i dzieci. To tutaj można znaleźć specjalnie przygotowane tereny do nauki jazdy oraz szkolenia swoich umiejętności. Zresztą, teren Czterech Dolin jest tak ogromny, że spośród 410 km dostępnych tras, każdy znajdzie idealne miejsce dla siebie do jazdy na nartach i snowboardzie.

Trasy do freeride i wyjątkowe snowparki

Ale Nendaz i Cztery Doliny to nie tylko trasy do klasycznych zjazdów. To również oznakowane trasy do freeride’u (aż siedem!) oraz kilka wyjątkowych snowparków. W samym Nendaz, dla miłośników tego typu atrakcji, punktem obowiązkowym jest wizyta w Woodpark’u, który w całości zbudowany jest z drewna. Fani ekstremalnych wyzwań mogą się również sprawdzić na jednej z najtrudniejszych tras na świecie - trzykilometrowej Tortin znanej z licznych muld. Albo skusić się na skorzystanie z najwyższej tyrolki na świecie, położonej na wysokości 1400 m n.p.m., ze spadkiem na poziomie 383 m oraz prędkością zjazdu dochodzącą do 130 km/h!

Knajpy, restauracje i noclegi

Oferta après-ski w Czterech Dolinach jest niezwykle różnorodna, a restauracje znajdują się zarówno na stoku, jak i samej stacji. Knajpy z tradycyjnymi daniami, bary z muzyką na żywo, kluby czy miejscówki do chillowania to tylko kilka propozycji do zakończenia dnia szusowania w idealnych warunkach. Samo Nendaz jest urokliwą, niewielką miejscowością, która zachowała swoją autentyczność. Nie ma tutaj wielkich rezydencji, a górskie chaty podkreślają jej niezaprzeczalny klimat. Zresztą możliwość spróbowania gry na rogu alpejskim używanym przez lokalnych pasterzy mówi wiele o kultywowaniu tradycji.

Narty w Szwajcarii to zawsze dobry pomysł, a o dobrej sławie i renomie Nendaz oraz Czterech Dolin wie każdy kto choć raz zaliczył wyjazd ze SnowShow - najlepiej zorganizowanymi wyjazdami w Alpy. O podobne nasłonecznienie i warunki śniegowe przez tak długą część sezonu trudno w innych europejskich resortach, dlatego polecamy tą miejscówkę jeśli zależy Ci na pewnym śniegu i dużej ilości tras!