Pierwszy kalendarz oddziału VPD Canine Unit wydano 10 lat temu. Autorem pomysłu był sierżant Mike Anfield, który w ten sposób chciał uhonorwać pamięć swojej żony, także policjantki. Candy Anfield zmarła w 2004 roku na raka piersi. Dlatego właśnie tej sprawie poświęcony jest każdorazowo dochód ze sprzedaży kalendarza.

- Zyski przekazujemy B.C. Cancer Foundation oraz B.C. Children’s Hospital Foundation – powiedziała rzeczniczka policji w Vancouver Anne-Marie Clark w rozmowie z portalem Bored Panda. To, w jaki sposób przedstawiono zwierzęta nie jest przypadkowe. 

- PSD Brando świetnie wygląda w okularach przeciwsłonecznych, PSD Bailey ceni krótkie przerwy w lokalnej kawiarence – opowiada Clark – PSD Jack traktuje pracę bardzo poważne i jest zdeterminowany w docieraniu do prawdy gdy trzeba przesłuchiwać podejrzanych. 

W VPD pracuje obecnie 15 czworonożnych policjantów, każdy ma własnego opiekuna. Są trenowane w różnych dyscyplinach: sledzenie, chwytanie przestępców, zdobywanie dowodów, szukanie narkotyków, broni i materiałów wybuchowych. Rocznie ruszają do około 10 tysięcy zadań. 

Na koniec mamy dwie wiadomości: złą i dobrą. Zła jest taka, że kalendarze już wyprzedano. Dobra natomiast – że możecie zdjęcia zobaczyć u nas!

Zobaczcie zdjęcia z kalendarza!