Linoskoczek Nik Wallenda - “Król liny” - dokonał historycznego czynu przechodząc przez Wielki Kanion Kolorado. To była największa wysokość, na jakiej kiedykolwiek szedł Wallenda – prawie 500 m nad rzeką M. To więcej niż mierzy Empire State Building. Program „Nik Wallenda nad Kanionem Kolorado (na żywo)” był transmitowany w nocy z niedzieli na poniedziałek w całych Stanach Zjednoczonych i do 223 państw na całym świecie, dzięki Discovery Channel.
Wielki Kanion Kolorado odwiedzałem, gdy byłem dzieckiem. – Odkąd pamiętam, moim marzeniem było przejść nad tak spektakularnym miejscem – mówi 34-letni Wallenda, członek siedmiopokoleniowej rodziny „Latających Wallendów”. – Jestem bardzo wdzięczny członkom plemienia Navajo za to, że pozwolili mi spełnić moje marzenia oraz Discovery Channel za wiarę w moje umiejętności.
Ta historia działa się na naszych oczach – powiedziała Eileen O’Neill, prezes Discovery Group i TLC Networks. – Nik inspiruje tak wielu ludzi, aby podążali za własnymi snami. Jesteśmy niezwykle dumni, że udało nam się urzeczywistnić to jego marzenie i pokazać je tak wielu ludziom na całym świecie.
Wallenda przeszedł po linie rozpiętej na długości 470 metrów pomiędzy brzegami Wielkiego Kanionu Kolorado, bez użycia jakiegokolwiek zabezpieczenia. Wallenda uważa, że zabezpieczenie tworzy fałszywe poczucie bezpieczeństwa i umniejsza sztuce, jaką jego rodzina doskonaliła przez pokolenia. Ten niesamowity wyczyn był również szansą na uhonorowanie słynnego pradziadka Nika, legendarnego Karla Wallendy, który zginął spadając z liny w Portoryko w 1978 roku.
– Spacer, którego nigdy nie zapomnimy. To dla nas prawdziwy zaszczyt, że mogliśmy uczestniczyć w produkcji tego historycznego wydarzenia dla Discovery – powiedziała Sharon Scott, prezes NBC News Peacock Productions. – To zaszczyt pomagać Nikowi w realizacji jego wizji i wieloletniego marzenia. Gratulujemy Nikowi osiągnięcia tego spektakularnego sukcesu.
Przejście po linie w niedostępnym obszarze Wielkiego Kanionu Kolorado nie byłoby możliwe bez zgody i wsparcia Parku Narodowego Navajo.
– To dla nas największy zaszczyt, że Nik Wallenda dokonał tego niebywałego wyczynu na ziemiach naszego plemienia – powiedział Geri Hongeva-Camarillo, rzecznik Parku Narodowego Navojo. – To niezwykła szansa, aby pokazać całemu światu piękno naszego regionu. Mamy nadzieję, że wielu widzów programu wybierze Park Narodowy Navajo na miejsce swojego kolejnego wakacyjnego wyjazdu.
– Misją Parku Narodowego Navajo jest chronić i zachować przyrodę, pomniki i miejsca wypoczynku ku radości i korzyści Indian Navajo – powiedziała  Helen Webster, menadżerka Parku Navajo. – Transmisja ukazała wszystkie najbardziej zjawiskowe krajobrazy oraz pełne miejsca piękna i jednocześnie wyciszenia.
Widzowie na całym świecie stali się częścią Zespołu Wallendy, dzięki mediom społecznościowym. Discovery Channel udostępniło informacje o Niku, jego rodzinie i przygotowaniach w postaci materiałów video, zdjęć, tweetów etc. Widzowie w Stanach Zjednoczonych mieli również możliwość wejścia na stronę SkywireLive.com i przeżyć doświadczenie na żywo, dzięki multiplatformowemu wykorzystaniu 6 kamer.
Przejście przez Wielki Kanion Kolorado było ósmym rekordem Wallendy, wliczając jego spacer nad wodospadem Niagara ze Stanów Zjednoczonych do Kanady w 2012 roku. Obecnie planuje swój kolejny niezwykły wyczyn, którym może być przejście polinie pomiędzy Empire State Building a Chrysler Building w Nowym Jorku.
NIK WALLENDA NAD KANIONEM KOLORADO (NA ŻYWO) zostało wyprodukowane przez Peacock Productions dla Discovery z udziałem Gretchen Eisele, Knute Walker, Philem Alongi i Benjaminem Ringe będącymi producentami programu. Howard Swartz był producentem z ramienia Discovery. Inni producenci to Nik Wallenda, David Simone, Winston Simone oraz Shelley Rose. Zobacz wideo: http://premieretvmedia.com/Client/Discovery/SkywireLive/