Przypominamy:
JURA SKAŁKA ADVENTURE 2010 to kolejna edycja rajdu ekstremalnego na Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej. Uczestnicy będą wykonywali zadania wymagające kondycji, wytrwałości i strategicznego myślenia, a wszystko w wyjątkowej scenerii.
Rajd polega na pokonaniu trasy według mapy i zaliczeniu zadań specjalnych. Konkurencje są tak przygotowane, aby każdy mógł w nich uczestniczyć, traktując rajd jako okazję do zdobycia doświadczenia. Do wyboru są trzy trasy:  MASTER, SPEED oraz EASY – wszystkie prowadzą przez jurajskie wzgórza, jaskinie, skały i ruiny zamków.
Rajd kontynuuje tradycje rajdów typu adventure race, zapoczątkowanych w tej części Jury w 2003 roku przez pasjonatów związanych z różnymi środowiskami harcerskimi i turystycznymi. Dzięki pozyskaniu sponsora tytularnego – producenta wody i napojów JURA SKAŁKA oraz wsparciu wielu sprzymierzeńców i partnerów, udało się zbudować program rajdu, który ściąga uczestników z najróżniejszych stron Polski – w tym czołówkę utytułowanych zawodników, startujących w tego typu rajdach w Polsce i za granicą. Udział w rajdach brali także m. in. harcerze, członkowie szkolnych klubów sportowych i wychowankowie ośrodka leczenia uzależnień.

www.rajdjurajski.pl