Na udział w imprezie zapowiedziało się ok. 50 aerostatów z Litwy, Białorusi, Rosji, Kuwejtu, Łotwy, Ukrainy i Polski (w tym balony o specjalnych kształtach) oraz 5 sterowców.

Zawody rozpoczną się wieczornym lotem balonów w czwartek 5 sierpnia. Planowany jest wspólny start z centrum Ełku. Po locie ok. godziny 21:30 planowana jest Wielka Parada Baloniarzy, głównymi ulicami miasta przy akompaniamencie orkiestry Art Machina. Organizator zapewnia, że jeśli warunki atmosferyczne będą sprzyjały, balony poszybują nad Jeziorem Ełckim, które jest położone w centrum miasta. Będzie to wspaniałe widowisko oraz okazja dla amatorów fotografii by utrwalić balony i sterowce aparatem lub kamerą. Sobota, 7 sierpnia  godz. ok. 21.00  koncert zespołu IRA, po nim ok. godz. 22.30 baloniarze odpalą palniki i ruszy nocny pokaz balonów, w czasie którego nastąpi rozdanie pucharów. Następnie występ Damiana Aleksandra.

Więcej zdjęć znajdziesz tutaj

Organizator przewiduje Konkurs Fotograficzny dla Publiczności z nagrodami.

Przed zawodami i podczas ich trwania istnieje możliwość zakupu biletu na lot turystyczny balonem w promocyjnej cenie 400 zł od osoby. Loty będą odbywały się w trakcie oraz po zakończeniu zawodów począwszy od 5 sierpnia. (UWAGA!!! Liczba biletów na loty, które odbędą się podczas zawodów ograniczona. Loty po zawodach – nieograniczona liczba miejsc). Organizatorzy chcą w ten sposób wypromować loty balonem na Mazurach i pokazać śmiałkom mazurską ziemię z lotu ptaka, którą można zobaczyć nawet z 1500 metrów.

W sprawie rezerwacji miejsc i terminu lotu prosimy o kontakt z Panem Marcinem Pruszyński – 603 70 23 23, m.pruszynski@benkowski.pl.

Informacje na temat zawodów można uzyskać na stronie www.mazurskiezawodybalonowe.pl oraz Urzędu Miejskiego w Ełku www.elk.pl, w punkcie informacyjnym na bulwarach nad jeziorem Ełckim oraz pod telefonami: dyrektora generalnego zawodów Bernarda Banaszuka – 609727272 oraz zastępcy dyrektora generalnego zawodów Marcina Pruszyńskiego - 603702323

Zobacz też:  
www.mazurskiezawodybalonowe.pl
www.elk.pl
www.benkowski.pl