İ Hola Warszawa!
W weekend 25-26 kwietnia każdy mieszkaniec Warszawy będzie mógł choć na chwilę poczuć się jak w gorącej Hiszpanii. Wszystko to za sprawą Streets of Spain – projektu, który miał już swoje edycje w innych europejskich stolicach – Londynie czy Madrycie. Tym razem zawita do stolicy gdzie, gościem specjalnym festiwalu będzie jeden z najsłynniejszych na świecie twórców street art – Okuda. Gorące rytmy flamenco, południowy temperament oraz fantastyczne hiszpańskie wina to tylko kilka elementów, które przeniosą mieszkańców stolicy prosto na Półwysep Iberyjski.
Street Art i wina
Streets of Spain będą promować szeroko pojętą hiszpańską kulturę oraz wyjątkowe dla tego kraju smaki i aromaty. Na czas wydarzenia zaplanowano  m.in. targi produktów i producentów hiszpańskich, degustację wina Campo Viejo, pokazy flamenco, występy zespołów muzycznych, a także konkursy oraz lekcje języka hiszpańskiego.
Sztuka ulicy powstająca na żywo
Gościem specjalnym festiwalu będzie jeden z najlepszych artystów z dziedziny street artu  na świecie - Oskar San Miguel Erice (Okuda). Okuda to hiszpański twórca, związany z Campo Viejo, którego dzieła odzwierciedlają w ekspresyjny sposób nowoczesność i feerię barw oraz motto hiszpańskiego producenta – „live uncorked”. Artysta tworzy swoje dzieła, m.in. w Nowym Jorku, Johannesburgu, Kapsztadzie czy Meksyku. W swojej twórczości wykorzystuje geometryczne oraz abstrakcyjne kształty, utrzymane w żywej kolorystyce, łącząc je z szarymi formami. Kombinacja ta obrazuje sprzeczności pomiędzy egzystencjalizmem i sensem życia. Podczas swojego pobytu w Polsce, artysta przez dwa dni będzie tworzył na żywo swoją grafikę. Patronat nad akcją objęła ambasada Hiszpanii, Polsko-Hiszpańska Izba Gospodarcza. Partnerem wydarzenia są delikatesy Złoto Hiszpanii. Festiwal odbędzie się na Placu przed CH plac Unii na skrzyżowaniu ulic Ludwika Waryńskiego i Puławskiej. Wstęp wolny na wszystkie atrakcje. Degustacja win – miejsca limitowane, wymagana wcześniejsza rejestracja. Co? Streets of Spain
Kiedy? 25-26 kwietnia
Gdzie? Plac przy Centrum Handlowym Plac Unii
Więcej informacji TUTAJ