Przez siedem dni, w namiocie festiwalowym, który stanie w samym centrum Warszawy – pod PKiN, występować będą jedni z najsłynniejszych i najbardziej utytułowanych muzyków Wschodu.
Przyjedzie kilkudziesięciu artystów z jedenastu państw. Na scenie festiwalu zobaczymy znakomitych wokalistów, wirtuozów tradycyjnych instrumentów, solistów, a także grupy tancerzy, śpiewaków i muzyków. 
Zaproszeni artyści są żywymi legendami i ambasadorami swoich kultur. W twórczości nawiązują do zwyczajów ludowych, obrzędów, wierzeń i mistyki. Kultywując wielowiekowe tradycje muzycy pielęgnują tożsamość regionów i społeczności, ożywiają ją i ocalają od zapomnienia, a jednocześnie szukają dla niej nowych form i brzmień. Inspiracje: Orient to spotkanie z Azją prawdziwą – zakorzenioną w tradycji, ale przechodzącą zmiany.

Usłysz i zobacz Wschód

Jak co roku okazją do osobistego kontaktu z muzyką świata będą otwarte warsztaty, prowadzone przez zaproszonych mistrzów. Tym razem zajęcia multiinstrumentalne i wokalne będą się odbywać pod okiem znakomitych muzyków m.in. z Indii, Iranu, Rosji i Korei. W 2012 r. po raz pierwszy program filmowy Warszawskiego Festiwalu Skrzyżowanie Kultur powstaje we współpracy w Planete Doc Film Festival – jednym z najważniejszych i najtłumniej uczęszczanych festiwali kina dokumentalnego w stolicy. Towarzyszące wydarzeniom muzycznym pokazy filmów pozwolą jeszcze lepiej poznać tradycyjne i współczesne aspekty wielokulturowości Azji.

Rusza także nowa strona internetowa Warszawskiego Festiwalu Skrzyżowanie Kultur – pod adresem www.festival.warszawa.pl pojawiać sie będą na bieżąco aktualizowane i poszerzane  informacje dotyczące 8. edycji festiwalu. Festiwal jest wydarzeniem o randzie międzynarodowej, od trzech lat rekomendowanym przez prestiżowy magazyn „Songlines” jako jedno z 25 najciekawszych wydarzeń muzyki świata.

Sprzedaż biletów i karnetów na Warszawski Festiwal Skrzyżowanie Kultur rozpocznie się 10 lipca. Będą one dostępne w punktach sprzedaży sieci Eventim.pl, w Biurze Festiwalowym (siedziba Stołecznej Estrady, ul. Marszałkowska 77/79, 2 piętro, pon.-pt. w godz. 8-16 (w lipcu) i w godz. 9-17 (w sierpniu i wrześniu), a podczas imprezy, w dniach 23- 29 września także w namiocie festiwalowym.

Ceny biletów:

Bilety na poszczególne koncerty (23-29.09, godz. 19)  - 25 zł
Bilet na koncert dziecięcy (29.09, godz. 11) – 10 zł
Karnet na cały festiwal (z wyjątkiem koncertu dziecięcego) - 120 zł

Szczegóły na: www.festival.warszawa.pl