Kto w tym roku odbierze nagrodę w kategorii "Wyczyn roku", "Społeczna inicjatywa", "Naukowe osiągnięcie"? Która książka podróżnicza okaże się tą najlepszą? Kto z blogerów otrzyma najwięcej głosów? Jedno jest pewne - wszyscy nominowani dokonali rzeczy wyjątkowych. To również osoby, których determinacja i talent są dla wszystkich ogromną inspiracją.

Poznaj nominowanych w 11. edycji konkursu TRAVELERY >>>

Drodzy Travelerowcy!

Miło nam oznajmić, że już po raz 11. na uroczystej gali zostaną wręczone Travelery! Laureatami w sześciu kategoriach zostaną osoby, które w 2016 r. dokonały rzeczy wielkich, ważnych i wyjątkowych pod względem eksploracji, odkrywania i poznawania świata, ale także jego opisywania i ochrony. To również osoby, których zapał, determinacja i talenty są dla nas wszystkich inspiracją do realizowania swoich marzeń i działania na rzecz innych.

W każdej kategorii nominowanych zostało po pięciu kandydatów. Z tego grona Kapituła Travelerów wyłoni laureatów w kategoriach: Wyczyn roku, Społeczna inicjatywa roku, Naukowe osiągnięcie roku, Podróżnicza książka roku.

Z kolei Podróż roku i Podróżnika online wybierzecie Wy, Czytelnicy. Aby oddać głos i wygrać cenne nagrody, należy wejść na naszą stronę www.travelery.national-geographic.pl (głosowanie trwa od 17 lutego do 18 kwietnia 2017 r. Oddając głos na wybranego kandydata, możesz wygrać atrakcyjne nagrody).

Ukoronowaniem gali będzie przyznanie tytułu Człowieka Roku Travelera, którego wskaże Kapituła. Zasiadają w niej zdobywcy Grand Prix Travelerów, wybitni podróżnicy, odkrywcy, dziennikarze i naukowcy.
Wszystkim nominowanym gratuluję i życzę zwycięstwa.
 

- Agnieszka Franus
(redaktor naczelna)