W programie utwory Fryderyka Chopina w wykonaniu Adama Rorata, inscenizacja na podstawie tekstów "Kuriera Szafarskiego" (członkowie i sympatycy Nieszawskiego Towarzystwa Kulturalnego), Klimaty Kujawskie-pieśni, muzyka i taniec (zespoły, "Kruszowianka" z Kruszy Duchownej i "Kujawy Bachorne" z Osięcin).

Głównym organizatorem „Nieszawskich spotkań z Chopinem” jest Nieszawskie Towarzystwo Kulturalne. Projekt współfinansowany jest m.in. przez  Zarząd Powiatu w Aleksandrowie Kujawskim. Nad całością wydarzenia pod hasłem „VI Nieszawskie spotkania z Chopinem” czuwa Teresa Maksim, prezes NTK.

Przypomnijmy, śladów Fryderyka Chopina w Nieszawie należy szukać w „Kurierze Szafarskim”, wakacyjnej gazetce czternastoletniego Frycka. Jak napisał, przejeżdżając przez Nieszawę usłyszał siedzącą na płocie Catalani, nieszawską dziewczynę, która śpiewała „mazureczka”. Angelika Catalani była słynną włoską śpiewaczką operową, przed którą Chopin wystąpił jako „cudowne dziecko”. Otrzymał nawet od niej złoty zegarek. W żyłach znakomitego kompozytora płynie nie tylko polska, ale i kujawska krew. Jego matka była Kujawianką. Tekla Justyna z Krzyżanowskich  Chopin urodziła się w 1782 r.  w folwarku Długie, kilka kilometrów od  Izbicy Kujawskiej. Zatem Kujawianie mogą się czuć krajanami Chopina. 

Początek wydarzenia o godz. 17.00. W razie niepogody impreza odbędzie się w sali nieszawskiej OSP.