Nowe połączenie

Samoloty Wizz Air polecą z katowickiego portu lotniczego do Dubai World Central w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Pierwszy lot zaplanowano na 31 października 2016.

Przeloty na nowej trasie będą odbywać się 2 razy w tygodniu, w poniedziałki i w piątki. Bilety dostępne są już w sprzedaży na stronie przewoźnika wizzair.com, a ich ceny za zaczynają się od 49,99 euro/199 złotych (cena obejmuje lot w jedną stronę z podatkami i opłatami obowiązkowymi).

Wszystkie loty realizowane na pokładzie Airbus A320 z 180 miejscami oraz Airbus A321 z 230 miejscami.

 

Tanie loty z Katowic

Od pierwszego lotu Wizz Air w 2004 roku, linia sukcesywnie rozwija swoją ofertę z Katowic. Aktualnie baza wyposażona jest w 5 samolotów i zatrudnia około 200 członków załogi. Na trasach z i do Katowic W 2015 roku Wizz Air przewiózł ponad 1,5 mln pasażerów.

Wraz z nową destynacją linia oferuje w sumie 127 tras z 8 polskich lotnisk do 22 krajów.

 

Kierunek: Dubaj

Linia Wizz Air w 2013 roku (jako pierwsza na świecie) rozpoczęła loty na lotnisko Dubai World Central. Prognozuje się, że będzie to najbardziej ruchliwe lotnisko na świecie w następnej dekadzie.

Zjednoczone Emiraty Arabskie są atrakcyjną destynacją z kilku powodów. Z jednej strony to kierunek turystyczny, słynący z ekskluzywnych rozrywek i ciepłej aury bez względu na porę roku. Z drugiej strony coraz więcej osób decyduje się na pracę w rozwijającym się i bogatym Dubaju. Znajdziemy tu zarówno ekscytujące miasta, spektakularną architekturę, urzekające pustynne osady, a nawet nieliczne, ale imponujące zabytki dawnej kultury Beduinów. 

Więcej o sposobach na tanią podróż po Zjednoczonych Emiratach Arabskich przeczytacie tutaj.