Zobacz 15 wyjątkowych fotografii, które zostaną zaprezentowane na Photo London 2017 >>>

W ciągu ostatnich trzech lat Photo London stało się jednym z najbardziej prestiżowych wydarzeń fotograficznych na świecie. Od początku przyciąga znane nazwiska, kuratorów, kolekcjonerów i publiczność.

Główny kurator trzeciej edycji wydarzenia, Phillipe Garner, postawił nie tylko na klasycznych mistrzów, ale na wschodzące talenty i fotograficzne innowacje. W trakcie czterech dni można oglądać aż 89 przestrzeni galeryjnych z 16 krajów i wystawy artystów zaaranżowane specjalnie z okazji targów.

Wśród pokazywanych fotografów znajdą się takie legendy jak William Klein, Juergen Teller i Mat Collishaw. Wśród wydarzeń specjalnych nie mogło też zabraknąć hołdu dla legendarnej agencji Magnum, która w tym roku obchodzi 70 urodziny. Wystawa najsławniejszych dokumentalistów na świecie takich jak Bruce Davidson i Bill Brandt została przygotowana przez Martina Parra, kolejną żywą legendę. Do tego przez cztery dni odbywają się rozmowy z artystami i wydarzenia towarzyszące w najważniejszych muzeach i galeriach w całym mieście. W ten weekend nie ma innego miejsca dla miłośników fotografii jak Londyn!

Photo London 2017 potrwa od 18 do 21 maja. Szczegóły i program wydarzenia na stronie festiwalu: photolondon.org