Rajd Dakar 2017 dobiega końca. Na ostatnich odcinkach świetnie spisywał się  Rafał Sonik. Polski kierowca quada na trasie z San Juan do Rio Cuarto uzyskał drugi czas i awansował na 4. miejsce w klasyfikacji generalnej.  Tuż za podium kończy 39. edycję rajdu.

 Dwa ostatnie dni to była prawdziwa rywalizacja twardych facetów. Taka, jaką najbardziej lubię. Żałuję, że nie mam jeszcze paru dni przed sobą – mówi.

I jak tłumaczy, dopiero gdy za plecami zostawił boliwijskie błoto i wjechał na gorące piaski Argentyny, udało mu się złapać właściwy rytm.

Dziś kierowcy pokonali ostatni odcinek tegorocznego Rajdu Dakar – 64-kilometrowy odcinek specjalny rozpoczynający się i kończący w samym sercu biwaku w Rio Cuarto. Przed nim „jedynie” 700 km drogi dojazdowej do Buenos Aires.

Około godziny 21:00 polskiego czasu rozpocznie się prezentacja najlepszych rajdowców Dakaru. Na szczyt podium w kategorii quadów wjedzie Rosjanin Siergiej Kariakin. Gratulacje należą się wszystkim kierowcom, którzy zdołali dotrzeć na metę 39. edycji najtrudniejszego rajdu świata.