Od połowy lipca br. do dyspozycji turystów są trzy nowe baseny, hala wejściowa, duży taras z leżakami do opalania z widokiem na Wysokie Tatry, bufety, toalety i bezpłatny parking.

Stare i nowe baseny połączone zostały nowoczesnym metalowym pomostem z drewnianą podłogą, którą zbudowano ze specjalnego drewna rosnącego w lasach monsunowych - bankiray. Nową cześć przystosowana jest dla osób niepełnosprawnych.

Koszt całej inwestycji wyniósł około 5 mln. EUR. Łącznie do dyspozycji zwiedzających jest 7 basenów termalnych lub podgrzewanych energią geotermalną o temperaturze wody od  26° do  38°C. Woda termalna, która ma u źródła 56 ° C uważana jest za jedną z najbardziej leczniczych w Europie Środkowej. Jej mocno zmineralizowany skład skutecznie działa na około 12 rodzajów schorzeń. Woda polecana jest przy leczeniu chorób: reumatycznych, układu ruchowego, nerwowego, krążenia oraz przy różnego rodzaju chorobach górnych i dolnych dróg oddechowych.

Bilety wstępów na kąpielisko termalne są bardzo atrakcyjne. Cena dla osoby dorosłej wahają się od 4,5 do 11,5 EUR w zależności od długości pobytu i strefy kąpania.

Miasteczko VRBOV położone jest w centralnej części regionu Spisz, tuż pod Wysokimi Tatrami w odległości około 20 km od Parku Narodowego Słowacki Raj.

Więcej informacji na stronie internetowej www.termalnekupalisko.com