Międzynarodowa grupa dzieci pochodzących z miejsc dotkniętych klęskami żywiołowymi i konfliktami społeczno-politycznymi będzie pracować nad wspólnym przedstawieniem, wnosząc w nie cząstkę siebie i swojej kultury. Żeby było to możliwe, jak co roku, potrzeba 30 rodzin, które przyjmą pod swój dach młodych gości festiwalu.

 - Goszczenie tych dzieciaków we wrocławskich rodzinach pozwala im  na zbudowanie głębokich relacji i poznanie polskiej kultury. To również doskonała okazja dla nas, by wprowadzić do domu odmienną/nową/inną kulturę i zaangażować własne dzieci w projekt Brave Kids. W zeszłym roku najmłodsi członkowie rodzin wraz z odważnymi dziećmi brali udział w warsztatach. To doskonała rozrywka na czas wakacji – nie tylko bawi, ale też uczy tolerancji i rozumienia sztuki – mówi Iwona Frydryszak, koordynator projektu Brave Kids.

Podobnie jak w roku ubiegłym, wszystkie rodziny, które zdeklarują się by udostępnić swój dom małym podróżnikom, wezmą udział w czerwcowym szkoleniu, którego tegorocznym gościem specjalnym będzie Rob Bowden - brytyjski specjalista od edukacji globalnej. - Dzięki bogatemu doświadczeniu popartemu wieloma pobytami w Afryce czy Azji, Rob postara się przygotować wrocławskie rodziny do zbudowania głębokiej i prawdziwej relacji z dziećmi, które będą one  gościć – zapewnia koordynator Brave Kids.

Rodziny, które chciałaby ugościć u siebie uczestników Brave Kids proszone są, aby zgłaszać się do Iwony Frydryszak, bravekids@bravefestival.pl, tel. 501 564 813

Zapraszamy do śledzenia projektu na stronie internetowej: www.bravefestival.pl/bravekids/