Jeśli chcesz odkryć góry, a przy tym świetnie się bawić w środku nocy i w środku lasu, zapisz się na Kurs Przewodników Górskich – start 9 października 2012 o godz. 18.30 w Sali 306 w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej.

Kurs, organizowany po raz 49. przez Studenckie Koło Przewodników Beskidzkich w Warszawie, jest skierowany nie tylko do studentów, ale i licealistów (min. 17 lat) czy absolwentów. Wiek nie ma znaczenia – liczą się zamiłowanie do gór, a w szczególności Beskidów Wschodnich, a także kondycja umożliwiająca udział w intensywnym szkoleniu. Wszelkie wątpliwości powinny rozwiać odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Szkolenie składa się z dwu części: teoretycznej oraz praktycznej. Pierwsza z nich obejmuje cykl cotygodniowych spotkań: wykładów przybliżających historię i kulturę wschodnich Beskidów oraz warsztatów z topografii czy pierwszej pomocy. Część praktyczna zakłada liczne weekendowe wycieczki w góry oraz z trzy dłuższe wyjazdy: przejścia zimowe, wiosenne i letnie. Podczas wycieczek uczestnicy uczą się chodzenia poza szlakiem, pokonywania trudności terenowych, radzenia sobie w każdych warunkach pogodowych, gotowania na ognisku, a przede wszystkim współpracy z mapą i kompasem.

Absolwenci kursu stają się pełnoprawnymi członkami SKPB – organizacji, która jako jedna z pierwszych „udostępniła” turystom Bieszczady. Mogą prowadzić niekomercyjne wyjazdy w góry pod szyldem SKPB oraz ubiegać się o uprawnienia zawodowe przewodnika beskidzkiego kl. III. Przede wszystkim jednak przyszli przewodnicy mają szansę poznać niesamowitych ludzi, którym pokażą piękno gór i uroki wędrowania z plecakiem.

Informacje o zapisach oraz masę szczegółów można znaleźć na stronie www.kurs.skpb.waw.pl oraz wkrótce na www.facebook.com/SKPBkurs.