Czego pragną kobiety? Nie ma jednej recepty, ale istnieje szereg analiz, które podpowiadają jakie cechy wydają się paniom bardziej i mniej atrakcyjne. 

Mamy dla was listę 19 porad i uwaga – żadnej z nich nie osiągniecie inwazyjną chirurgią plastyczną czy gigantycznym przemeblowaniem osobowości. 

Przeciwnie, to małe kroki, ale o potwierdzonej skuteczności. 

 

1. Szukaj uniwersalnych oznak flirtowania

Helen E. Fisher, antropolog z Rutgers University przekonuje, że kobiety na całym świecie sygnalizują zainteresowanie w podobny sposób. To sekwencja znaków, o której opowiedziała Psychology Today.

- Najpierw kobieta uśmiecha się do mężczyznyi ponosi brwi w szybki sposób jednocześnie patrząc w jego stronę szeroko otwartymi oczami. Następnie opuszcza powieki i głowę w dół i lekko na bok odwracając wzrok. Często zasłania także twarz dłońmi chichocząc zza takiej zasłony – opowiada. 

Dodaje, że zestaw tych zachowań jest na tyle uniwersalny, że niemiecki naukowiec Irenaus Eibl-Eibesfeldt urzymywał jego ewolucyjne umocowanie w naszym gatunku od jego najdawniejszych lat.

 

2. Poszukaj kogoś ze “swojej ligi”

Mężczyźni i kobiety najczęściej są atrakcyjni dla osób o podobnym stopniu tej cechy. Badanie z Uniwersytetu Berkeley na 60 heteroseksualnych mężczyznach i 60 heteroseksualnych kobietach pozwoliło to zaobserwować na przykładzie używania serwisów randkowych. 

Choć większość użytkowników obojga płci zdawało się celować w partie z “wyższej ligi” to największa liczba odpowiedzi i dłużych kontaktów miała miejsce wśród ludzi o podobnym stopniu atrakcyjności (jej poziom oceniany był niezależnie, przez zewnętrzne osoby). 

- Jeśli próbujesz sił z kimś mniej więcej równie atrakcyjnym, co ty unikasz dwóch rzeczy - mówi psycholog Mark Sergeant z Trent University - Po pierwsze obaw, że znacznie atrakcyjniejszy od ciebie partner będzie flirtował i odejdzie, a po drugie, że mając mniej atrakcyjnego partnera mógłbyś mieć ładniejszego.