Tych przepięknych stworzeń jest naprawdę niewiele w naturalnym środowisku. Tygrysy są nie tylko piękne, ale i niebezpieczne. Stań z nimi oko w oko.

Ich największym dramatem są nie tylko kłusownicy, człowiek najbardziej daje im się we znaki wycinając będące ich domem lasy. Wraz z kurczeniem się lasów tygrysy tracą miejsca do polowań, zdarzają się przypadki, gdy szukają jedzenia w ludzkich osiedlach. 
 

Zobacz tygrysią galerię!
 

Ostatnio pisaliśmy o dobrych wiadomościach ze świata tygrysów, ich liczba wzrosła. Jednak to wcale nie oznacza, że przestały być zagrożone. 
 

Na całym świecie istnieje wiele programów, których celem jest wzmocnienie liczebności tego gatunku. Niestety wciąż nie są w stanie dorównać niszczycielskiej sile przemysłu niszczącego naturalne siedliska wielkich kotów oraz wygrać z kłusownikami sprzedającymi skóry i kości tych zwierząt. 
 

Ratowanie tygrysów nie jest łatwe jeszcze z jednego powodu. Zdenerwowany wielki kot może zaatakować także tych, którzy chcą mu pomóc. Zobaczcie zapierającą dech akcję wypuszczania tygrysicy na wolność w Syberii. Jej uczestnicy musieli użyć wozu opancerzonego, by na wszelki wypadek ochronić się przed tygrysicą.