Podróż promem ze Stena Line pozwala na „świętowanie różnorodności” we wszystkich jej przejawach – począwszy od atrakcji kulinarnych, poprzez liczne rozrywki na pokładzie, aż po poznanie malowniczych zakątków północnej Polski czy południowej Szwecji. Stena Line posiada w swojej ofercie wycieczki turystyczne zarówno dla Polaków jak i Szwedów. Polscy turyści, wraz z przewodnikiem lub na własną rękę, zwiedzają Karlskronę, Kalmar, Olandię lub mogą rozpocząć naukę pisma runicznego. Natomiast szwedzcy turyści zwiedzają na przykład Gdańsk czy Malbork. Dzięki takim rejsom i wycieczkom oba narody poznają kulturę, historię i tradycje swojego sąsiada zza morza.

Podróżowanie to nie tylko podziwianie krajobrazów – to także szansa na zbudowanie „mostu międzykulturowego”, łączącego dwa narody. Każda podróż pozwala na kontakt z inną kulturą, daje okazję do skonfrontowania stereotypów z rzeczywistością. Dzięki takim spotkaniom każdy wraca bogatszy o nowe doświadczenia, uczy się lepiej rozumieć drugiego człowieka. Stena Line stara się budować takie mosty kulturowe, na przykład jesienią 2007 roku na promie Stena Baltica odbył się happening artystyczny „Zszywanie”, inicjatywa polskich i szwedzkich artystek, do której zostali zaproszeni również pasażerowie. Akcja realizowana w ramach projektu, podczas których m.in. jedna z artystek nadawała indywidualny rys ubraniom turystów, miała przynieść odpowiedzi na pytania o to, w jaki sposób tworzymy naszą tożsamość – czy poprzez przynależność do konkretnego kraju, narodu, a może świata?

Światowy Dzień Turystyki jest obchodzony od 1979 roku. Tegoroczne główne obchody w Ghanie oraz obchody regionalne odbywające się na całym świecie mają na celu uświadomienie społeczeństwu, jak wielkie znaczenie ma turystyka we wzmacnianiu wzajemnego zrozumienia między narodami. Celem licznych spotkań, które odbędą się w ramach tego święta będzie również przedstawienie, jak znaczący wpływ wywiera turystyka na wszystkie sfery działalności ludzkiej – społeczną, polityczną, gospodarczą i kulturową, a także zwrócenie uwagi na jej rolę w promowaniu wyższych standardów życia.

Wybierz się w rejs i poznaj Kalmar i Olandię (17.09, 22.10, 19.11.) – Jest to całodzienna autokarowa wycieczka tematyczna z przewodnikiem po jednym z najbardziej urokliwych regionów południowo-wschodniej Szwecji. W trakcie wycieczki uczestnicy poznają m. in.: Miasto Kalmar z jego renesansowym zamkiem, drewnianą starówką, monumentalną katedrą oraz unikalną miejską pralnią; sześciokilometrowy most na Olandię; Wiatraki typu „koźlak” w Resmo; możliwość wejścia do zachowanych XIX-wiecznych drewnianych wiatraków!; Kamienie runiczne na cmentarzu w Södra Sandby; Ruiny grodziska Gråborg oraz pozostałości kaplicy św. Knuta z XII w.; Kamienie runiczne na cmentarzu w Södra Sandby
Cena wycieczki: osoba dorosła – 75 zł, dziecko – 40 zł.