Ile zarabia pilot? Na jak długi urlop może sobie pozwolić? Z czym jeszcze wiąże się praca marzeń? Postanowiliśmy to sprawdzić.

Pilot poszukiwany

Linie Emirates  poszukują zawodowych pilotów, którzy usiądą za sterami samolotów na jednej z ponad 150 tras przewoźnika na całym świecie. Linia dysponuje w tym momencie ponad 250 samolotami szerokokadłubowymi, które wykonują loty do 83 krajów na sześciu kontynentach.

Na co mogą liczyć piloci? Na pewno na atrakcyjne, wolne od podatku (!) wynagrodzenie. Za 85 godzin roboczych miesięcznie otrzymają średnio od 30 125 AED (ok. 33 424 zł) do 47 265 AED (52 441 zł). Średnia pensja oferowana przez Emirates kapitanom i pierwszym oficerom zależy głównie od ich doświadczenia. Jak zaznacza przewoźnik, pierwsi oficerowie mogą liczyć na dość szybki awans na stopień kapitana.

Do tego dochodzi szeroki wachlarz benefitów, jak chociażby darmowe i zniżkowe bilety na wakacje dla pracowników i ich bliskich, ubezpieczenie zdrowotne i pakiet stomatologiczny, coroczny 42-dniowy płatny urlop oraz zakwaterowanie w Dubaju, gdzie linie mają swoją siedzibę. Co więcej, piloci Emirates mają zagwarantowaną usługę osobistego szofera na trasach pomiędzy domem a miejscem pracy.

 

Rekrutacja trwa

W rekrutacji będzie można wziąć udział o dowolnej porze, nie wychodząc z domu - swoje zgłoszenia można wysyłać przez Internet, a wstępna rozmowa kwalifikacyjna i test kompetencyjny mają zostać przeprowadzane drogą elektroniczną.

Dodatkowo podczas Dni Otwartych Emirates, które odbędą się 17 i 18 marca w Warszawie, będzie można zapytać pracowników Emirates o korzyści z mieszkania i pracy w Dubaju. Spotkania odbędą się (17.03.) o godzinie 10:00 i 14:00 oraz (18.03) o 10:00 w hotelu Sheraton, ul. Bolesława Prusa 2, w Warszawie. Zainteresowane osoby mogą przyjść na jedno ze spotkań bez konieczności uprzedniej rejestracji.

Więcej informacji na temat procesu rekrutacji i kryteriów wyboru można znaleźć na stronie: www.emirates.com/pilots