Z okazji jubileuszowej edycji programu „Po Stronie Natury” National Geographic Polska oraz firma Żywiec Zdrój S.A. zapraszają do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym.

Już od 10 lat przyroda korzysta z działań prowadzonych w ramach programu Żywiec Zdrój „Po Stronie Natury”. Zostało posadzonych 6 milionów drzew, oczyszczono ponad 1000 km szlaków leśnych oraz innych terenów, wsparto ponad 100 inicjatyw ekologicznych. W tym roku wraz z leśnikami posadzimy kolejne 2 mln drzew.

W ramach konkursu fotograficznego czekamy na zdjęcia wykonane w lokalizacjach do tej pory objętych programem: Dolina Soły, Ujsoły, Hala Boracza, Plisko i okolice, Jeleśnia i okolice, Cięcina, Manowo oraz okolice Mirosławca (np. siedliska ptaków i bielika, siedliska żubrów, tamtejsze jeziora i torfowiska). Pokaż nam piękno natury tych wyjątkowych miejsc.

Na zdjęcia czekamy do 6 maja 2018 r. 

Szczegóły oraz regulamin są dostępne na stronie www.postronienatury.national-geographic.pl. 

Zdjęcia zgłoszone do konkursu będą oceniane przez Jury, w skład którego wchodzą:

  • Agnieszka Franus – redaktor naczelna magazynu National Geographic Polska oraz dyrektor artystyczny National Geographic Traveler;

  • Iwona El Tanbouli-Jabłońska – grafik i fotograf, współzałożycielka studia F11 - pracowni, w której prowadzi autorskie projekty fotograficzne;

  • Magdalena Adamska – Starszy Kierownik Marki w Żywiec Zdrój, od ponad 7 lat zawodowo związana z marketingiem. Ślązaczka z pochodzenia, Warszawianka z wyboru. Pasje zawodowe idealnie łączy z prywatnymi. Miłośniczka podróży, polskiej natury i fotografii;

  • Marcin Dobas – ratownik GOPR, płetwonurek. Specjalizuje się głównie w zdjęciach podróżniczych. Od lat z aparatem dociera w najdalsze zakątki Ziemi: od Arktyki po strefy równikowe, fotografując pod wodą, na pustyniach, w górach czy na lodowcach.

  • Sergiusz Sachno – sekretarz redakcji mediów elektronicznych w Centrum Informacyjnym Lasów Państwowych. Były dziennikarz „Wprost”, TVP, „Rzeczpospolitej”. Juror w konkursach fotograficznych organizowanych przez Lasy Państwowe np. „Czas na las” – konkurs współorganizowany przez National Geographic Polska.

10 najpiękniejszych zdjęć z lokalizacji objętych programem zostanie opublikowanych na łamach National Geographic Polska, a ich autorzy otrzymają atrakcyjne nagrody.

Nagroda główna dla 10 osób:

  1. Aparat Olympus TG 5 i warsztaty fotograficzne organizowane przez markę Olympus,

  2. Plecak Fjällräven Re-Kånken.

Każdy uczestnik może przesłać do 3 fotografii. Każde zdjęcie musi posiadać: tytuł, opis, miejsce jego zrobienia oraz rok, w którym zostało wykonane.

Szczegółowe informacje o sposobie zgłaszania zdjęć znajdują się w regulaminie konkursu, który można przeczytać na stronie www.postronienatury.national-geographic.pl.

Głównym Partnerem konkursu jest Żywiec Zdrój.

Konkurs fotograficzny „Po Stronie Natury” jest elementem programu, w ramach którego Żywiec Zdrój już od 2009 roku wspólnie z partnerami podejmuje działania na rzecz środowiska naturalnego i edukuje, jak należy dbać o otaczającą nas przyrodę. Celem Konkursu jest zwiększenie zainteresowania tematyką troski o naturę. Konkurs ma również poszerzyć świadomość społeczną na temat programu „Po Stronie Natury”.