Sezon zimowych wyjazdów w pełni – niektórzy z was z pewnością będą przed wyjazdem kompletować ostatnie elementy wyposażenia. Zobaczcie 10 propozycji, które wybraliśmy dla was, w zależności od tego na jak trudną wyprawę się szykujecie!

1. Detektor lawinowy – dla ryzykantów na krawędzi
 

Generalnie nikogo nie zachęcamy do wybierania się na wyprawy w tereny objęte zagrożeniem lawinowym, ALE tych najtwardszych górołazów od szczytów często oderwać się nie da. Każdy dbający o swoje bezpieczeństwo w górach podróżnik powinien mieć przy sobie lawinowy detektor.
 

               
Klinknij i poznaj najlepszą cenę!                           Kliknij i poznaj najlepszą cenę!
 

Urządzenie to po włączeniu emituje sygnał, który pozwala zlokalizować osobę zasypaną przez śnieg. Nadając informacje o kierunku oraz odległości od zasypanego detektor potrafi przyspieszyć akcję ratunkową wielokrotnie, a tego czasu nie da się przecenić.
 

W Polsce dostępne jest wiele modeli, a ich ceny wahają się od około 859 zł do 1650 zł. Różnią się między sobą wagą, designem oraz zasięgiem. Sprawdź najniższą cenę takiego urządzenia tutaj.
 


2. Kuchnia turystyczna – ciepła uczta
 

Nic nie zastąpi ciepłego posiłku na szlaku, albo podczas obozowania w górach. Dobra i sprawdzona kuchenka to prawdziwy skarb, który docenią wszyscy przedzierający się przez górskie szlaki w zimie.
 

Kliknij i poznaj najlepszą cenę!
 

Oczywiście trudno wyobrazić sobie noszenie przez góry nieporęcznej butli z gazem. Primus Omnilite TI to dobre rozwiązanie dla tych, którzy cenią każdy centymetr w plecaku. Dzięki tytanowej konstrukcji jest lekki i wytrzymały, można go zasilać zarówno gazem jak i benzyną.
 


 

Kliknij i poznaj najlepszą cenę!
 

Równie ciekawym wyborem jest Optimus Crux Terra Weekend – palnik gazowy sprzedawany w zestawie z funkcjonalnym składanym zestawem naczyń. Kilka ruchów i pożywny obiad na szlaku gotowy.
 

3. Kubek termiczny – aromat i smak, który idzie z tobą
 

To propozycja dla amatorów spacerów, niekoniecznie po najtrudniejszych szlakach. W pogodny dzień wyprawa do lasu czy w niskie góry może dostarczyć równie wiele radości co zdobywanie trudnych szczytów. A gdy jeszcze do tego na szlaku możemy napić się ulubionej herbaty lub kawy... nie trzeba już niczego więcej do szczęścia. No, ale żeby ulubiony napój temperatury w drodze nie stracił potrzebny jest termiczny kubek.
 

Kliknij i poznaj najlepszą cenę! 
 

Naszą uwagę przykuł model wykonany ze stali i bambusa. Nie dość, że pięknie wygląda to jeszcze ma pojemność prawie pół litra! Sprawdzi się na wyprawach długodystansowych kawoszy i z pewnością wzbudzi zainteresowanie, a może i zazdrość, mijanych na szlaku.
 

4. Suszarka do butów – dlaczego nie mieliśmy tego w dzieciństwie?
 

Po każdym szalonym dniu na śniegu nasi biedni rodzice zmagali się z problemem mokrych butów swoich dzieci. Teraz, jeśli planujesz wypad na białe szaleństwo z dziećmi (albo bez nich), warto mieć ze sobą to poręczne urządzenie – suszarkę do butów.
 


 

Kliknij i poznaj najlepszą cenę!
 

Nie dość, że urządzenie to pozwala na przygotowanie obuwia do kolejnej wyprawy to jeszcze działa cicho i wydajnie oraz nie nagrzewa się w znaczący sposób – jest zatem bezpieczne.
 

5. Energia dla ciebie i dla telefonu
 

Do tego, że zawsze warto mieć przy sobie powerbank na wypadek rozładowania się telefonu jesteśmy już raczej przyzwyczajeni. Te bardzo przydatne urządzenia coraz częściej wyposażane są w dodatkowe funkcje.
 


 

Kliknij i poznaj najlepszą cenę!
 

Model Therm-ic 2016 nie tylko naładuje nasz telefon, ogrzeje także nasze dłonie! W razie silnych mrozów potrafi rozgrzać swoją powierzchnię grzewczą do 40 stopni i grzać nas przez około trzech godzin. Zdecydownie docenią go wszyscy, którzy podczas zimowej wycieczki zapomną rękawiczek.
 

6. Bądź gotowy na wszystko z narzędziami w kieszeni
 

Podczas wypraw bliskich i dalekich często zdarza się, że maszyny nas zawodzą – tak już mają, że gdy są najbardziej potrzebne potrafią odmówić posłuszeństwa. Tutaj zawsze nieoceniony jest własny poręczny zestaw narzędzi, albo... jedno narzędzie do wszystkiego.
 


 

Kliknij i poznaj najlepszą cenę!
 

Rynek scyzoryków i multitooli jest ogromy, naszą uwagę przykuł zestaw do przetrwania przygotowany przez amerykańską gwiazdę survivalu – Bear'a Gryllsa. Wewnątrz znajdują się: multitool Gerber Clutch, folia NRC - koc ratowniczy, minilatarka diodowa, krzesiwo magnezjowe typu "kluczyk" z iskrownikiem, lusterko SOS, piła strunowa, zestaw do łowienia ryb, gwizdek survivalowy, zestaw krawiecki do naprawiania odzieży, wytrzymałą linkę, drut miedziany i cienki sznurek, zapałki sztormowe, wacik bawełniany. Z takim wyposażeniem nic cię nie zaskoczy.
 

7. Bądź niezależny od gniazdek – polegaj na Słońcu
 

Nawet powerbank w pewnym momencie się wyczerpie, a jeśli na szlaku zaskoczy nas brak gniazdek (co raczej zdarza się nagminnie) warto mieć ze sobą coś, co pozwala zdobyć dodatkową energię.
 

 

Kliknij i poznaj najlepszą cenę!
 

Projektanci panelu słonecznego Frendo przygotowali go tak by można go było przymocować do plecaka i idąc w słoneczny dzień przez zimowy szlak zbierać energię. Ekologiczny, prosty i przede wszystkim lekki panel może okazać się idealnym rozwiązaniem by zabezpieczyć się przed stratą kontaktu ze światem.
 

8. Latarka inna niż wszystkie
 

Latarka to coś, co zawsze się przydaje, niezależnie czy na trudnych, czy lekkich szlakach. Kiedy pakujemy dużo rzeczy liczy się rozmiar i ciężar.
 


Kliknij i poznaj najlepszą cenę!

Dlatego model Petzl E+Lite, który przykuł naszą uwagę, jest wyjątkowo mały, a dzięki wysuwanemu elastycznemu paskowi może być noszony na głowie, na ręku, lub przytwierdzony do naszego bagażu. Co więcej, oprócz diod białych posiada czerwoną i możliwość włączenie różnego rodzaju sygnałów.

 

9. Idź, biegnij, rozmawiaj, słuchaj
 

Ten gadżet nas zaskoczył, szukaliśmy czegoś co pozwoli nam połączyć przyjemność słuchania muzyki z ciepłem na głowie. Sprawa jest prosta, jeśli nie mamy nic przeciwko małym słuchawkom dousznym. Ale co jeśli wolimy duże, ale nie możemy ich pogodzić z nakryciem głowy? Istnieje rozwiązanie po środku – ubrania z wbudowanymi słuchawkami, mikrofonem i łączem Bluetooth – jak ta opaska.
 


Kliknij i poznaj najlepszą cenę!

Szczególnie docenią ją narciarze i zimowi biegacze, którzy nie chcą rozstać się z ukochaną muzyką także na czas aktywności. Jest także wersja w postaci czapki, kryjąca całą głowę.
 

10. Muzyka z pancernego głośnika
 

Skoro już mówimy o muzyce, to ten gadżet przyda się zarówno w trudnych warunkach, jak i podczas rodzinnego wypoczynku na śniegu – głośnik Legato przystosowany do podróży, o specjalnie wzmocnionej konstrukcji.
 


 

Kliknij i poznaj najlepszą cenę!
 

Jeżeli podczas wspólnej wyprawy chcesz włączyć swoją ulubioną piosenkę, lub odtworzyć bajkę dla dzieci – Legato sprawdzi się idealnie, a specjalnie zaprojektowana obudowa pozwala go przypiąć do plecaka lub paska z pomocą mocnego karabińczyka.
 

Więcej inspiracji znajdziesz tutaj!