Szukasz inspiracji przed urlopem w Polsce albo pomysłu na aktywny weekend w swojej okolicy? To oni pokazują, gdzie warto odpoczywać w każdym z 16 województw. Przedstawiamy sylwetki blogerów, którzy biorą udział w 2. edycji Turystycznych Mistrzostw Blogerów.

Turystyczne Mistrzostwa Blogerów -  konkurs organizowany przez Polską Organizację Turystyczną – jest wspaniałą okazją do tego, by poznać walory 16 województw. Najciekawsze atrakcje poszczególnych regionów przedstawią blogerzy – wyłonieni podczas pierwszego etapu konkursu przez komisję na podstawie stylu pisania, wartości merytorycznej oraz atrakcyjności wizualnej tworzonych przez nich materiałów.

To osoby, których blogi odwiedza min. 5000 użytkowników miesięcznie, obserwuje ich minimum 2 tys. osób na Facebooku i 1 tys. na Instagramie, a do tego na łamach swojej strony i kanałów social media promują najpiękniejsze atrakcje naszego kraju.

Reprezentanci poszczególnych województw przygotują 3 wpisy na blogu i 2 filmy z podróży po danym regionie. Następnie spośród 16 relacji zostanie wybranych 5 najlepszych, które znajdą się w finale. Troje zwycięzców poznamy we wrześniu.

- Konkurs Turystyczne Mistrzostwa Blogerów, organizowany jest już drugi raz, co zapewne jest wynikiem nie tylko świetnych zasięgów i dobrej prasy po pierwszej edycji, która niejako "przecierała szlak", ale i wysokiej oceny jakości treści, którą wytworzyli influencerzy rok temu. Konkurs ten daje szansę pokazania się nie tylko znanym  i doświadczonym "wybrańcom", ale wielu nowym, ambitnym twórcom . Zapewne dla kilku będzie też okazją do kolejnego kroku w karierze i pozyskania nowej widowni. Zwłaszcza, że w akcję angażują się organizacje turystyczne, lokalne stowarzyszenia czy miłośnicy regionu -  mówi Marcin Nowak, członek jury i współautor nagradzanego bloga i kanału YouTube "Gdziewyjechac.pl - Wędrowne Motyle".

- Ewidentnie widać, że Polska Organizacja Turystyczna  stawia na świat digital i rynek influencerów podróżniczych. I bardzo dobrze, bo innej drogi nie ma, a jutro dzieje się już dziś. Dość powiedzieć, że właśnie blogosfera podróżnicza w badaniu Blog Power sprzed kilku lat została uznana przez respondentów za budzącą największe zaufanie i sympatię spośród wszystkich branż -  dodaje Nowak.

Przedstawiamy sylwetki 16 blogerów, którzy zawalczą o tytuł Mistrza Regionów w 2. edycji Turystycznych Mistrzostw Blogerów. To na ich blogach możecie spodziewać się materiałów z podróży po Polsce. W sam raz na wakacje!

 

Wolnymkrokiem.pl

Agnieszka Ilnicka i Krystian Łysyganicz
województwo dolnośląskie      

Czy kiedyś tak Wam się podobało w jakimś miejscu, że specjalnie zwalnialiście kroku, by móc w nim przebywać chociaż o chwilę dłużej? Jeżeli tak, to wiecie że nie ma nic lepszego niż zwiedzanie nowych miejsc. Agnieszka i Krystian to podróżnicy, którzy uwielbiają odkrywać nowe zakątki, chociaż nie koniecznie muszą to być tylko odległe podróże. Na swoim blogu pokazują, że cudowne atrakcje można odkryć nawet w najbliższej okolicy - trzeba tylko chcieć je znaleźć. Od niedawna ich zespół zasilił mały Leoś, który swoje pierwsze podróże w życiu rozpocznie od odkrywania tajemnic Dolnego Śląska.

-  Zwiedziliśmy sporą cześć Dolnego Śląska, ale jeszcze wiele przed nami i dzięki udziałowi w konkursie może uda nam się zrealizować kolejny ciekawy projekt promujący tę cześć Polski – przyznają Agnieszka i Krystan z bloga wolnymkrokiem.pl