W weekend 11-12 czerwca 2022 r. w Kartuzach odbył się pierwszy po pandemii Festiwal Podróżników National Geographic. Na Kaszuby przyjechały setki miłośników podróży z Pomorza i nie tylko. Festiwal był okazją do spotkania się i wysłuchania opowieści najbardziej znanych polskich podróżników. Na scenie pojawili się między innymi Krzysztof Wielicki, Tomasz Michniewicz i Miłka Raulin.

Festiwal Podróżników National Geographic / fot. Marzena Nieszporek

„Nie-Przewodnikowe” miejsca znanych podróżników

Zgadzamy się, co do tego, że w podróży najpiękniejsze i najważniejsze są spotkania z drugim człowiekiem. Żeby zaplanować wyjazd, potrzebujemy jednak inspiracji, a i tych na festiwalu nie brakowało. Kto jeszcze nie ma pomysłu na wakacje, a chciałby zobaczyć miejsca mniej znane lub odkryć popularne kierunki na nowo, na pewno znajdzie pomysł dla siebie w najnowszym odcinku podcastu „Nie-Przewodnik”.

O Nie-Przewodnikowych miejscach rozmawiałem z:

  • Karolem i Olą Lewandowskimi („Busem Przez Świat”),
  • Pioterem „Gdzie Bądź” Jurkowskim,
  • Maksem Cegielskim,
  • Tomaszem Michniewiczem,
  • Miłką Raulin.

Żeby zachwycić się mniej znanymi miejscami wcale nie trzeba lecieć na drugi koniec świata, a nawet nie trzeba wyjeżdżać z Polski. Również w naszym kraju, tuż obok obleganych przez turystów szlaków, znajdziemy zapomniane wioski i regiony.

To drugi odcinek podcastu „Nie-Przewodnik”. Cykl zapoczątkowała rozmowa o dźwiękach Islandii z Kaśką Paluch i Magdaleną Łukasiak.