Nie rezygnujemy ze zwiedzania, zwiedzamy wirtualnie

W czasie domowej kwarantanny oprócz wystarczających zapasów jedzenia i picia, warto zaopatrzyć się w zapasy rozrywki, a dla równowagi - również kultury i sztuki. Nie ma wymówek. Dzięki streamingom, Google Street View, Google Arts & Culture(darmowa platforma umożliwiająca dostęp do cyfrowych wersji dzieł sztuki) i coraz większym możliwościom mediów społecznościowych, możesz w końcu „pójść do muzeum”, nie wychodząc z domu.

 

Muzeum Powstania Warszawskiego

Muzeum Powstania Warszawskiego zostało zamknięte do odwołania w związku z decyzją rządu o zawieszeniu funkcjonowania instytucji kultury. Swoją ofertę przeniosło jednak do przestrzeni wirtualnej. Od poniedziałku (16 marca 2020) za pośrednictwem profilu na Facebooku można uczestniczyć w lekcjach historii on-line i wycieczkach po ekspozycji. „Wirtualne Muzeum Powstania Warszawskiego na żywo”, bo taką nazwę nosi inicjatywa, to oprócz zwiedzania - wykłady takie jak:  „Powstanie Warszawskie - 63 dni niepodległej Polski” (lekcja historii on-line dla uczniów VII klasy szkoły podstawowej i starszych), „Kim byli konspiratorzy” (lekcja dla uczniów klas I-VI (szkoły podstawowe), „Tajne akcje polskiego podziemia: likwidacja Igo Syma” (wykład historyczny dla licealistów, studentów i wszystkich zainteresowanych )

Weź udział w zwiedzaniu: https://www.facebook.com/1944pl/videos/136935134404928/UzpfSTExOTU1NzQxMTA0NDoxMDE1NzE4NzcwMDIxMTA0NQ/

 

Metropolitan Opera w Nowym Jorku


Fot. Getty Images

Nie tylko muzea! Nie ruszając się z kanapy, możesz zobaczyć m.in. „Carmen”, „La Traviatę”, „Eugeniusza Oniegina”. Jedne z najlepszych oper na świecie dostępne będą w zaciszu własnego domu, dzięki streamingom z The Metropolitan Opera w ramach cyklu „Nightly Met Opera Streams". Bezpłatne pokazy - powtórki spektakli transmitowanych wcześniej w kinach – będzie można obejrzeć każdego wieczoru o 19:30 od 16 do 22 marca. Jako pierwszy (16.03.) udostępniony zostanie spektakl „Carmen" Bizeta z udziałem Elina Garanca i Roberto Alagna.

Oglądaj na: www.metopera.org

 

British Museum, Londyn


Fot. Getty Images

To kultowe muzeum, które znajduje się w sercu Londynu, podczas wirtualnej wycieczki pozwala odkryć m.in. słynny Kamień z Rosetty, egipskie mumie i setki cennych artefaktów. Wirtualna wycieczka po zbiorach jest dostępna na stronie muzeum: britishmuseum.withgoogle.com/